Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Kup mieszkanko

Kup mieszkanko

Myślę, że każdy człowiek w swoim życiu pragnie jakieś stabilizacji. Nawet ten najbardziej spontaniczny i uwielbiający podróże. W końcu każdy marynarz ma gdzieś swoją przystań… Dlatego tak ważne jest dla każdego żeby mieć na Ziemi swój kąt, swoje cztery ściany, w których czujemy się bezpieczni, możemy być sobą.

Bardzo ważne jest to, że możemy robić co chcemy w tej naszej małej przestrzeni. Robimy przemeblowania, malujemy ściany, robimy dekoracje. To wszystko oczywiście nie jest możliwe jeśli lokal tylko wynajmujemy. Właściciel nie zawsze zgadza się na takie rzeczy.

Ciężkie zadanie

Większość ludzi dąży więc do tego żeby mieć mieszkanie lub dom na własność. Niestety nie jest to takie proste. Mieszkania w Polsce nie są tanie, w dodatku nie zawsze udaje się znaleźć idealną dla siebie lokalizację. Ze swojej strony młodym ludziom, a w szczególności parom czy małżeństwom polecam Warszawę. To świetne miejsce. Jest tu mnóstwo możliwości znalezienia pracy, dokształcenia się. Jest tu także wiele szkół, przedszkoli czy żłobków. Dlatego to dobre miejsce także dla rodzin z dziećmi. Moim zdaniem najlepsze są mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie. To bardzo dobra inwestycja na całe lata. Nawet jeśli za jakiś czas uznasz, że mieszkanie jest dla Ciebie za małe bez problemu będziesz mógł je sprzedać. Lokale w takiej lokalizacji sprzedaje się bez większego problemu. Niestety z zakupem może być gorzej.

Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że mało kogo jest stać na to żeby kupić takie mieszkanie za gotówkę. Dlatego wiele osób bierze kredyt hipoteczny, którego spłata wcale nie jest tak łatwa. To zwykle zobowiązanie na kilkanaście albo nawet i kilkadziesiąt lat! Zastanów się więc dobrze zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję. Najlepiej będzie jeśli poprosisz o pomoc kogoś, kto zna się na tym lepiej niż Ty. Razem dokładnie wszystko policzcie, dowiedź się również w banku jaka jest Twoja zdolność kredytowa. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której nie będziesz w stanie spłacać kolejnych rat. Jeśli masz taką możliwość to pożycz pieniądze od rodziny.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz