Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Kupujemy meble dziecięce

 

Zakupy mebli dziecięcych nie są specjalnie trudnym zadaniem, ale zazwyczaj jest to dla nas większe wyzwanie, niż w przypadku zakupów mebli do innego pomieszczenia. Związane jest to przede wszystkim z faktem, że dorosła osoba jest w stanie znacznie większej mierze adaptować się do otoczenia i nie potrzebuje, by otoczenie było aż tak bardzo zaadaptowane do niej.

W przypadku dzieci niestety jesteśmy zmuszeni do stworzenia im świata, który nie będzie ustępował w żaden sposób i będą sobie musiały radzić z nim taki, jakim jest od razu. O czym zatem trzeba pamiętać.

Dzieci rosną, ale meble dziecięce już nie

Najważniejsze jest zawsze dopasowanie mebli dziecięcych do potrzeb dziecka, jakie ma tu i teraz. Źle dopasowane meble na każdym poziomie rozwoju dziecka powodować będą frustracje, a jeśli niedopasowanie będzie poważne, dzieci po prostu będą unikały wykorzystywania części z nich, przez co będziemy mieli tylko w pomieszczeniu zmarnowaną przestrzeń. Co bardzo ważne, nie należy się nastawiać na meble pasujące do pokoju na długie lata. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, które rosną proporcjonalnie najszybciej. Nie ma szans, by meble dla nich można było wykorzystywać przez dłuższy czas. Konieczne jest ich regularne wymienianie i nie da się tego uniknąć. Najlepiej jest znaleźć stałego kupca na meble, które teraz posiadamy, by co jakiś czas wymieniać je możliwie z najmniejszą stratą i zapewnić też komuś w ten sposób możliwość znacznie tańszego wyposażenia pokoju dla swojej pociechy.

Meble dziecięce to meble dla dziecka

Konieczne jest mimo wszystko wydanie odpowiednich pieniędzy na meble dziecięce. Nie należy bowiem mebli przeznaczonych specjalnie dla dzieci zastępować meblami ogólnego zastosowania, które w miarę mogłyby się nadawać do wykorzystywania przez dzieci. Meble dziecięce to bowiem znacznie więcej niż tylko odpowiedni sposób przygotowania ich estetyki, chociaż i to ma niebagatelne znaczenie. Meble dziecięce, takie jak np. Elies () są bezpieczne, dopasowane do ich możliwości, chociaż czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy, a także odpowiednio przystosowane do ich typowych nawyków. Dzieci mają nawet swój własny sposób siedzenia, który różni się od sposobu siedzenia osoby dorosłej i dobrze wykonane meble dziecięce wszystkie tego typu kwestie uwzględniają w swoim wzornictwie. Nie powinno to być przez rodziców ignorowane, jeśli starają się oni o optymalne wyposażenie pokoju dziecka.

 

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz