Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Lampy wiszące w kuchni i salonie

Lampy wiszące w kuchni i saloniePodstawowym elementem wystroju wnętrza, wykorzystywanym do oświetlenia pomieszczeń jest klasyczna lampa wisząca. Sposób zastosowania może być nieco inny w zależności od pomieszczenia, które chcemy oświetlić.

W klasycznym modelu stosowana jest w każdym pomieszczeniu jedna lampa wisząca, która może zapewnić wystarczający poziom oświetlenia lub też z góry planuje się zastosowanie dodatkowych lamp stojących, dzięki czemu można nieco łatwiej kontrolować poziom oświetlenia. W kwestii estetycznej istotny jest oczywiście wygląd lampy wiszącej, którą chcemy zastosować w danym pomieszczeniu. Musi pasować on do wystroju danego wnętrza, na szczęście dobre sklepy z oświetleniem mają w ofercie szeroką gamę takich lamp:

Kolejnym aspektem jest poziom oświetlenia, który lampa wisząca zapewnia. Zależy on od tego, jaki rodzaj oświetlenia możemy tam zastosować oraz w jakiej liczbie. W przypadku miejsc takich jak salon czy pokój w którym spędzamy więcej czasu oraz być może pracujemy, wskazane będzie zastosowanie silniejszego poziomu oświetlenia. Kuchnię można oświetlić także w nieco inny sposób, a mianowicie nowoczesne lampy wiszące mogą być zawieszone o wiele niżej, tuż przy stole czy blatach lub szafkach. W ten sposób stosując relatywnie słabsze oświetlenie zapewnić można sobie wystarczającą ilość światła. Dodatkowo tego typu nowoczesne lampy wiszące stanowić mogą nie lada ozdobę w każdej nowoczesnej kuchni.

W praktyce, do zastosowań domowych o wiele lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem są właśnie lampy wiszące. Zwykle metraż pomieszczeń nie jest wyjątkowo duży, w porównaniu do powierzchni biurowych, więc z powodzeniem zastosować można lampę powieszoną w centralnej części pomieszczenia, a w przypadku większych pomieszczeń mogą być to przynajmniej dwie nowoczesne lampy wiszące. Przydatnym rozwiązaniem może być także możliwość regulacji poziomu intensywności oświetlenia oraz ustawienia punktowego oświetlenia w lampach wiszących. Przy okazji nie powinniśmy zapominać o dodatkowej możliwości oświetlenia pomieszczenia przy wykorzystaniu specjalnej lampy stojącej czy też takiej, którą można postawić na swoim biurku czy też nad nim powiesić.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz