Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Mała łazienka

Mówiąc o małej łazience oczami wyobraźni każdy zwykle widzi pomieszczenie pełne przepychu i ogromu rzeczy, które się w niej znajdują. Okazuje się jednak, że mała łazienka także może być niezwykle urokliwa. Wystarczy jedynie zastosować się do pewnych zasad, które pozwolą to osiągnąć.

Pierwsza i zarazem najważniejsza zasada to wybór odpowiednich artykułów sanitarnych. W niewielkiej łazience jeśli tylko istnieje taka możliwość dobrym rozwiązaniem będzie montaż kabiny prysznicowej zamiast wanny. W ofertach sklepów internetowych można znaleźć ogromny wybór kabin i z całą pewnością każdy znajdzie idealną dla siebie.

Ścianki prysznicowe

Dość nowoczesnym, ale świetnie adaptującym się w pomieszczeniach łazienkowych pomysłem są ścianki prysznicowe, których pułap cenowy rozpoczyna się już od kwot mniejszych niż pięćset złotych a więc oprócz estetyki cena również jest mocno kusząca. Niezwykle istotny jest również wybór mebli łazienkowych, przy czym cena i ich wielkość wbrew pozorom odgrywają tu drugorzędną rolę. Naczelny jest wybór odpowiedniej kolorystyki.

Jasne kolory

W małych łazienkach powinny dominować jasne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie i sprawią, że stanie się ono bardziej przestronne. Nietaktem, mówiąc o kolorystyce mebli byłoby nie wspomnieć o kolorze glazury i ścian. Ostatnio w modzie jest minimalizowanie wykorzystania płytek ściennych. Kładzie się je jedynie tam, gdzie jest to na prawdę konieczne. Na reszcie przestrzeni ściennej wykorzystuje się wodoodporną farbę, która także bardzo dobrze się prezentuje a w połączeniu z płytkami dodaje całemu wnętrzu dużej głębi.

Jeśli natomiast szukasz kubków łazienkowych lub słuchawek prysznicowych to odwiedź nexterio.pl i znajdź coś dla siebie.

Na koniec warto dodać kilka słów o sanitariach takich jak toaleta czy umywalka. Dziś w sklepach dostępny jest bardzo różnorodny wybór tych elementów. Kształty toalet w niektórych przypadkach bywają tak wymyślne, że potrafią odwracać uwagę od pozostałej części pomieszczenia. W małych łazienkach bardzo dobrze sprawdzą się niewielkie umywalki a jeśli chodzi o samą toaletę to dobrym rozwiązaniem będą zestawy podtynkowe.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz