Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Malarstwo - sztuka dla każdego

Malarstwo – sztuka dla każdego

Malarstwo to jedna z najbardziej lubianych dziedzin sztuki, chociaż ostatnio jest nieco mniej popularna.

Jednak sztuka jest działalnością artystyczną obejmującą nie tylko obrazy, wiąże się ona bowiem z najróżniejszą twórczością. To również rzeźba, literatura, muzyka czy fotografia.

Co inspiruje artystów?

Dzieła sztuki powstają zawsze pod wpływem bodźców działających na autora, który najczęściej jest osobą niezwykle wrażliwą. W każdym swoim dziele stara się przekazać siebie, swoje myśli i emocje, dać upust uczuciom zarówno smutku, jak i radości. Malarz przelewa swoje emocje na płótno, poeta zamyka je w wierszach, a muzyk przenosi do swoich kompozycji. Sama twórczość, na przykład malowanie obrazów, bywa dla artysty prawdziwą pasją, której oddaje się bez reszty. Dzieła tworzone z potrzeby serca mają niejednokrotnie sens terapeutyczny dla twórcy, pozwalają bowiem na odreagowanie codziennych przeżyć. Dlatego też niektórzy twierdzą, że nie trzeba być artystą, żeby zacząć malować i w ten sposób pozbyć się napięcia i stresu związanego z przeżyciami dnia codziennego.

Niezbędny element w każdym domu

Większość wrażliwych na piękno ludzi z przyjemnością ogląda obrazy i chętnie je kupuje, by móc ozdobić nimi swój dom. Bo to właśnie obrazy stanowią od dawien dawna najbardziej tradycyjne i popularne elementy dekoracyjne każdego domu czy mieszkania. I chociaż świat idzie z postępem, wciąż pojawiają się nowe technologie i rozwiązania dotyczące zdobnictwa, nadal okazuje się, że pięknymi obrazami lubią otaczać się nie tylko ludzie starsi. Również młode osoby chętnie nabywają obrazy, którymi z upodobaniem zdobią wnętrza swoich mieszkań.
Trzeba bowiem przyznać, że jest to forma artystyczna, która doskonale prezentuje się nie tylko w salonie czy gabinecie. Bardzo często spotyka się obrazy w kuchni (przedstawiające najczęściej motywy związane z gotowaniem), w przedpokoju czy sypialni, a nawet na klatce schodowej. Wybierając obraz do pomieszczenia warto zdecydować się na coś pasującego kolorystycznie. I tak, jeżeli wnętrze ma jasne barwy, pasował będzie obraz, który delikatnie je ożywi, zaś gdy ściany utrzymane są w ciemniejszych kolorach, najlepszy będzie obraz dynamiczny, w ciepłych, rozświetlających barwach.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz