Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Malowanie obrazów - jak zacząć?

Malowanie obrazów – jak zacząć?

Sztuka plastyczna znana jest już od czasów starożytnych. Wówczas miała ona postać dzieł, tworzonych na ścianach.

Dziś możliwości jest o wiele więcej, a obrazy malowane są rozmaitymi technikami i narzędziami, do których dostęp jest nieograniczony. Każdy może więc spróbować swoich sił w tym temacie, bez względu na posiadany talent.

Malowanie obrazów to hobby wielu osób. Jeśli ktoś wykazuje ogromne zainteresowanie i zaangażowanie, umiejętności schodzą tak naprawdę na dalszy plan. Liczy się przede wszystkim chęć i zapał – nie trzeba być od razu profesjonalistą. Wielu rzeczy można nauczyć się z biegiem czasu, w myśl zasady, ze trening czyni mistrza.

Od czego najlepiej zacząć?

Jeżeli decydujemy się na malowanie obrazów, musimy najpierw uściślić, czy interesują nas pastele, farby olejne, akwarele czy akryle. Następnie należy wybrać odpowiednie przybory i materiały. Ich zakup nie zawsze jest łatwy. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów farb, pędzli itp. Obrazy malowane różnymi narzędziami mogą się od siebie różnić. Najlepiej więc zapytać o radę osobę nieco bardziej doświadczoną. Jeśli nikogo z naszych znajomych nie interesuje sztuka malarska, dobrym rozwiązaniem będą internetowe fora dyskusyjne dla hobbystów. Warto też poprosić o pomoc sprzedawcę w sklepie – z pewnością będzie orientował się w wielu kwestiach i ułatwi wybór pierwszych narzędzi.

Poradniki mogą pomóc

 

Gdy już zgromadzimy wszystko, czego wymaga malowanie obrazów, możemy przejść do działania. Pierwszym krokiem powinna być nauka mieszania kolorów i tworzenie nowych barw. Opanowanie tej sztuki znacznie ułatwi dalszą pracę. Następnie należy ustalić, co i na czym planujemy malować. Samo malowanie obrazów to proces, który przebiega w różny sposób u różnych osób. Każdy malarz, bez względu na to, czy jest amatorem czy profesjonalistą, może obrać własną, indywidualną drogę tworzenia – sztuka nie wymaga pod tym względem żadnych ograniczeń. Pomocne dla osób początkujących będą zapewne rozmaite poradniki, ułatwiające stawianie pierwszych kroków. Najważniejszą sprawą jest jednak niepoddawanie się w razie jakichkolwiek niepowodzeń i systematyczne malowanie bez względu na efekty.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz