Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Malowanie obrazów jako jedna z najpiękniejszych form sztuki

Malowanie obrazów jako jedna z najpiękniejszych form sztuki

Każdy śpiewać może, jeden lepiej drugi gorzej. Była kiedyś taka piosenka, która fantastycznie pasuje do malowania obrazów.

Nie będąc wielkim artystą, a nie nie mając jakiegoś powalającego talentu można nauczyć się podstawowych zasad, aby tworzyć obrazy. Malowanie obrazów nie należy do najłatwiejszych zadań, ale jak to mówią, nie święci garnki lepią. Jeśli nawet początki nie są zachwycające to nie należy się zrażać. Ważne jest, aby to, co robimy sprawiało nam satysfakcję i radość.

Mieszamy, nakładamy… i gotowe

 

Przede wszystkim musimy poznać podstawy prawidłowego malowania obrazów. Nie jest to łatwa sztuka. Potrzebujemy tutaj poznać podstawowe techniki mieszania kolorów. Gdy to będziemy mieli już za sobą, zaczniemy uczyć się trudnej sztuki nakładania kolorów. Warto sięgnąć do paru pozycji opisujących perspektywę oraz na pewno musimy zacząć chodzić do galerii sztuki, odwiedzać wernisaże, muzea, aby oswoić się z dziełami najwybitniejszych mistrzów pędzla.

Teoria i praktyka idą w parze

 

Oprócz praktycznego wdrażania się w temat musimy też liznąć trochę teorii. Należy poczytać o technikach malarskich, poznać sposoby łączenia kolorów. Nieobca też musi nam być historia sztuki, gdzie dowiemy się jak tworzyli najznakomitsi malarze różnych epok, jak zaczynali i z jakimi problemami się stykali na swojej drodze do chwały. Pozwoli to na wyrobienie sobie własnych poglądów, wytoczenie drogi działania.

Nie możemy być jednocześnie alfą i omegą. Musimy zdecydować się na jakąś technikę malarską, którą będziemy się posługiwać. Najlepiej zdecydować się na tę, w której czujemy się najlepiej i ja doskonalić. Można tutaj wykorzystać akryle, farby olejne, tempery, akwarele czy pastele. Musimy mieć czym i na czym pracować. Musimy zaopatrzyć się w kilka pędzli, ołówki, jakieś sztalugi, farby i rozcieńczalniki.

Kiedy już będziemy mieli te podstawowe materiały i trochę wiedzy, możemy zacząć bawić się w malarza. Jednak to nie wiedza teoretyczna jest ważna, nie farby czy pędzle, ale nasza wyobraźnia decyduje o naszym powodzeniu. Dlatego nie ma na co czekać, należy ja wypuścić i dać sobą kierować.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz