Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Malowanie ścian – szybka zmiana wystroju

Malowanie ścian - szybka zmiana wystroju

Kiedy planujemy odświeżyć swoje wnętrze bardzo często myślimy o zmianie koloru ścian. To najprostszy i tani sposób, który pozwoli nam odmienić pomieszczenie.

Na rynku dostępnych jest wiele farb do malowania ścian, więc spokojnie możemy wybrać odpowiednią farbę do malowanego wnętrza. Duży wybór kolorów może nam zawrócić w głowie, ale dzięki temu mamy możliwość dobrania idealnego koloru do salonu, kuchni czy sypialni.

Pomoc w wyborze

W sklepach budowlanych możemy liczyć na fachowe doradztwo i paletę kolorów. Farby do ścian dostępne są w wersji lateksowej i akrylowej. Do kuchni czy pokoju dziecięcego świetnie sprawdzą się farby odporne na szorowanie, które pozwalają na usunięcie zabrudzeń szmatką bez wytarcia koloru. Farby do ścian występują w modnych barwach, więc możemy odmienić każde swoje pomieszczenia zgodnie z panującymi trendami wnętrzarskimi.

Malowanie wnętrz wymaga odpowiedniego przygotowania malowanego podłoża

Jeśli malujemy ściany po raz pierwszy należy pamiętać o jej oczyszczeniu i zagruntowaniu. Kiedy planujemy zmienić kolor z intensywnego na mniej nasycony należy przemalować ścianę na biało, aby uzyskać kolor o jaki nam chodzi. Trzeba także przygotować ścianę, uzupełnić ubytki w ścianie oraz usunąć z niej trudne zabrudzenia i pył. Samo malowanie to już przyjemność. Odpowiednia gęstość farby zapobiega jej rozpryskiwaniu po całym wnętrzu, ale i tak musisz pamiętać o przykryciu mebli jeśli nie wynosisz ich z pokoju. Odpowiednio dobrana farba powiększy nasze pomieszczenia i rozjaśni je. Szeroka paleta barw, np. Dulux z mieszalnika daje nam nieograniczone możliwości łączenia różnych odcieni na ścianie. Możemy wykonać nimi pasy, kropki, a nawet malować nimi po szablonie tworząc oryginalne wzory. Bardzo często już jedna warstwa farby wystarczy, aby uzyskać efekt o jaki nam chodziło. Farby dostępne na rynku szybko schną, a ich dodatkowym atutem jest brak nieprzyjemnego zapachu podczas malowania. Farby tworzone są także dla alergików. Odmień swoje wnętrze i ciesz się przytulnym pomieszczeniem z całą rodziną.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz