Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Malowanie tylko dla wybitnych? Otóż wcale nie!

Malowanie tylko dla wybitnych? Otóż wcale nie!

Każdy szuka najlepszego sposobu na wyrażenie siebie. Szczególnie dużo osób próbuje swoich sił w malarstwie. Sztuka towarzyszyła człowiekowi od zawsze, a przecież każdy wie, że pierwsze „obrazy” pojawiały się już w prehistorycznych jaskiniach.


Utarła się teza, że do stania się malarzem niezbędny jest talent.

Czy rzeczywiście jest to najważniejsze?

Czy by rozwijać swoją pasję, jaką jest malowanie obrazów, trzeba być wybitnie uzdolnionym? Niekoniecznie. Są o wiele ważniejsze cechy. Możemy do nich zaliczyć pracowitość, ale przede wszystkim entuzjazm i chęć nieustannego rozwijania się w tym, co naprawdę nas interesuje. To są najbardziej istotne elementy procesu twórczego.

Zaczynamy tworzyć…

Gdy dopiero zaczynamy przygodę z malarstwem, należy wybrać technikę za pomocą której będziemy malować obrazy. Tworzyć możemy niejedną techniką. Nikt nie zabrania nam ich nawet mieszać, w końcu jesteśmy artystą! Do najpopularniejszych technik zaliczamy malowanie akwarelami, pastelami, akrylami, olejami.
Później dobieramy odpowiednie materiały, by sztuka, którą chcemy przedstawić przez malowanie obrazów, była najbliższa naszym wyobrażeniom. Rynek malarski jest bardzo bogaty. W sprzedaży są dostępne najróżniejsze pędzle, płótna, farby. Co wybierze artysta zależy tylko od niego.
Następnie ustalamy „strategię”, czyli jakich środków użyjemy do wykonania dzieła. Wybieramy odpowiednią technikę, farby, rozmiar i rodzaj płótna.
Najistotniejsze jest jednak to, co chcemy przedstawić. Skąd czerpać inspiracje? Im bardziej jesteśmy kreatywni, tym więcej ich będzie przychodzić. Można inspirować się klasyką, można też czerpać pomysły od współczesnych twórców.
Zazwyczaj nasz projekt zaczyna się od szkicu. Później staramy się przenieść nasz projekt na płótno. Każdy ruch ołówkiem, każde pociągnięcie pędzlem sprawia, że obrazy, które tworzymy, stają się odbiciem koncepcji, będącej w naszej wyobraźni.
Nic nie wyzwala tak jak sztuka. Każda forma jej praktykowania jest ucztą dla zmysłów, rodzajem odprężenia i aktem wyrażenia swoich myśli.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz