Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Materiały z których wykonywane są obecnie materace

Dlaczego materiały z których wykonywane są materace maja aż tak duże znaczenie ? To od nich w dużym stopniu zależy komfort snu. W zależności od stosowanych materiałów, materac charakteryzować będzie się różnymi cechami, najważniejsze jest aby odpowiednio odprowadzał on wilgoć oraz umożliwiał oddychanie.

Organizm ludzki jak wiadomo oddycha także przez skórę. Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym obecnie materiałom użytkowanym do wytwarzania materaców, oraz zobaczmy czym się charakteryzują.

Materace z włókna kokosowego

Jednym z bardziej podstawowych, użytkowanych obecnie materiałów jest tak zwane włókno kokosowe, charakteryzujące się stosunkowo wysoką twardości. Materiał ten w znacznym stopniu usztywnia materac, poza tym ma kilka innych, istotnych zalet. Po pierwsze znacznie ułatwia wentylacje, konstrukcja materaców wykonanych z włókna kokosowego umożliwia w zasadzie w pełni swobodny przepływ powietrza, co umożliwia wentylowanie materacu. Poza tym jest to materiał o właściwościach antyalergicznych. Typowe alergeny takie jak grzyby czy roztocze raczej się w samym materacu nie powinny pojawić. Innym, także naturalnym materiałem wykorzystywanym dosyć często do wytwarzania materaców jest bawełna, która także jest przyjazna dla skóry, oraz posiada dosyć dobre właściwości termiczne. Osobom, które mogą mieć jakiekolwiek problemy ze snem zalecić możemy materace wykonane z wełny owczej.

Materace z włosia końskiego

Tak samo jak w przypadku ubrań doskonale materiał ten doskonale pochłaniać będzie wilgoć oraz zapewni nam odpowiednią izolację termiczną. Jedną z największych zalet tego materiału jest to, że w znacznym stopniu zapobiega on przegrzewaniu się organizmu podczas snu. Między innymi z tego powodu materace wykonane z takich materiałów doskonale nadawać mogą się jako materace dla dzieci, a przynajmniej z wełny owczej wykonana może być wierzchnia część materaca. Ostatnim, materiałem, który opiszemy jest tak zwane włosie końskie, będący jednym z najlepszych materiałów wykorzystywanych do produkcji materaców, ale jego użycie wiąże się także z wyższymi cenami samych materaców, których elementy wykonane będą właśnie a tego materiału.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz