Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Meble do jadalni – wybieramy stół i krzesła

Jadalnia to miejsce typowo rodzinne: przy wspólnym stole nie tylko jemy posiłki, lecz także dzielimy się wrażeniami z minionego dnia, śmiejemy się i rozmawiamy, urządzamy większe przyjęcia, uroczyste kolacje czy świąteczne uczty. Dlatego też warto zadbać o odpowiedni wystrój tego pomieszczenia, który sprawi, że chwile w gronie najbliższych będą jeszcze przyjemniejsze.

Podstawą wyposażenia jadalni jest oczywiście stół i krzesła, dopasowane do siebie pod kątem stylistyki i wzornictwa. Największą popularnością cieszą się obecnie meble drewniane, które zapewniają nie tylko miłe wrażenie ciepła, lecz także solidność i trwałość. W zależności od upodobań możemy wybrać zarówno proste, uniwersalne modele, jak i meble klasyczne czy retro. Te pierwsze wpasują się w każdy wystrój wnętrza, zaś drugie dodadzą jadalni niepowtarzalnej klasy i bogactwa.

Do wyboru mamy oczywiście także inne opcje poza drewnem: w nowoczesnych domach i mieszkaniach dobrze będą wyglądać meble z plastiku o prostych, geometrycznych kształtach i wyrazistych kolorach. Ciekawą propozycją mogą być stołki barowe, stojące przy wysokiej ladzie łączącej kuchnię z jadalnią czy salonem. Oryginalnym rozwiązaniem są także nowoczesne meble akrylowe.

Przy wyborze krzeseł bardzo ważna jest ergonomia: powinny być one dobrze wyprofilowane i wygodne, aby zapewnić zasiadającym jak największy komfort. Pod tym względem dobrze sprawdzą się krzesła tapicerowane z wysokim oparciem.

Wybierając meble do jadalni, powinniśmy również wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz ilość osób zasiadających przy stole. Warto uwzględnić także dodatkowe miejsce na większe przyjęcia. W małych mieszkaniach można zastosować praktyczne rozwiązanie, jakim jest rozkładany stół i krzesła, natomiast na większej powierzchni dobrze zaprezentuje się elegancki barek czy kominek. Nie zapomnijmy także o funkcjonalnych regałach lub witrynach, w których możemy wyeksponować elegancką zastawę stołową, rodzinne fotografie czy dekoracyjne drobiazgi.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz