Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Meble do sypialni – toaletka

Sypialnia to miejsce pełne spokoju i intymnej atmosfery. Miejsce najbardziej osobiste, w którym odpoczywamy, ale też przygotowujemy się do rozpoczęcia każdego dnia, wybierając ubrania i wykonując podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Do tego ostatniego celu znakomicie może nam posłużyć toaletka – wymarzony mebel praktycznie każdej kobiety, który pomoże zgromadzić wszystkie akcesoria do uczesania czy makijażu w jednym miejscu, tworząc w pokoju osobisty kącik piękności.

Podczas wyboru toaletki powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów. Przede wszystkim musi ona pasować do klimatu i kolorystyki całej sypialni: jeśli wnętrze jest utrzymane w klasycznym stylu, dobrym wyborem będzie toaletka drewniana w jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu. W stylizowanych sypialniach idealnie zaprezentuje się toaletka retro z rzeźbionymi wzorami lub biała w stylu decoupage, zaś we współczesnych i minimalistycznych – toaletka nowoczesna o nietypowym kształcie i wyrazistym kolorze. Zwróćmy uwagę na odpowiednio duże i funkcjonalne lustro, które może być pojedyncze lub posiadać zamykane boczne skrzydła, pozwalające obejrzeć się ze wszystkich stron. Ważna jest także wielkość toaletki (dopasowana do wielkości pomieszczenia) oraz ilość potrzebnych szafek czy szuflad. Jeśli toaletka ma być miejscem naszej codziennej pielęgnacji, powinno znaleźć się w niej kilka niezbędnych sprzętów, takich jak suszarka do włosów, lokówka, prostownica itd.

Niedaleko mebla musi znajdować się wobec tego gniazdko elektryczne. Należy również przewidzieć odpowiednią ilość miejsca na wszystkie kosmetyki, biżuterię i inne drobiazgi, które możemy umieścić w szufladach lub ozdobnym kuferku, ustawionym na blacie toaletki. Dużą rolę odgrywa oświetlenie: nasz mini-salon urody powinien znajdować się jak najbliżej okna i naturalnego światła, które zapewni odpowiednią jasność podczas wykonywania makijażu. Jeśli nie mamy takiej możliwości, zainwestujmy w odpowiednie oświetlenie. Dobierzmy także wygodny stołek, krzesło czy fotel, który zapewni nam odpowiedni komfort.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz