Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Meble kuchenne

Wielu z nas boryka się z problemami dotyczącymi zagospodarowania wnętrza w małej kuchni. Niekiedy chęć zbyt praktycznego wykorzystania dostępnej w kuchni przestrzeni może doprowadzić do tego, że stworzona zabudowa będzie przytłaczająca, czy też jak to jest określane nie rzadko przez stylistów będzie po prostu ciężka.

Można sobie z tym poradzić stosując się do pewnych zasad dotyczących urządzenia wnętrz. Pamiętać należy, że w zabudowie kuchennej wyróżnić można dolny i górny ciąg mebli, w których przechowywane będą różne przedmioty. Główny nacisk powinniśmy położyć na te meble które zakwalifikować można do tak zwanego dolnego ciągu. To tam znajdować powinna się większość przechowywanych przez nas kuchennych sprzętów.

Szafki podwieszane

Szafki podwieszane powinny być tylko uzupełnieniem, co powinno pomóc w znacznym stopniu na dopasowanie całej zabudowy kuchennej do naszych oczekiwań. Magiczną barierą jest bariera 185 centymetrów, powyżej tej wysokości nie zaleca się instalowania dużej liczby szafek kuchennych. Po pierwsze i tak mogą okazać się one Malo funkcjonalne ze względu na wysokość, po drugie natomiast istnieje jak najbardziej ryzyko tego, że wnętrze sprawiać będzie wrażenie przytłaczającego, czego powinno się raczej przy wystroju kuchni unikać. Pozostaje jeszcze kwestia tego w jaki sposób przechowywać w kuchni większą liczbę przedmiotów i sprzętów kuchennych jeśli faktycznie okaże się, że nie mamy w na to w kuchni zbyt dużo wolnego miejsca.

Wykorzystanie szafek narożnych

Rozwiązaniem jest oczywiście większe wykorzystanie szafek narożnych, w szczególności tych, które zaliczyć możemy do dolnego ciągu mebli kuchennych. Tego rodzaju szafki mogą być wyposażone w specjalnie dopasowane drzwi co ułatwia przechowywanie większej liczby sprzętów, co ważne a jak najbardziej wygodny sposób. Do tego wykorzystać możemy przecież system szuflad kuchennych, projektowanych specjalnie z myślą o mniejszych pomieszczeniach. Być może warto jest także zrezygnować ze stołu kuchennego oraz zestawu krzeseł, które przenieść można do jadalni, zaoszczędzając w ten sposób trochę miejsca w kuchni, ale wtedy też konieczne jest posiadanie odpowiednich szafek kuchennych ze specjalnym blatem.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz