Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Miejsce na książki: komody, witryny i inne rozwiązania

Dla niektórych są jednym z najważniejszych elementów domowego wnętrza, inni traktują je jak rodzinną pamiątkę, źródło encyklopedycznej wiedzy lub osobistą kolekcję, wskazującą na zainteresowania i pasje, jeszcze inni widzą w nich obowiązkowych towarzyszy wieczornego relaksu. Niezależnie od tego, w jaki sposób patrzymy na książki, z pewnością stanowią one jeden z ważnych elementów w naszym domu. Dlatego też każdy księgozbiór – zarówno bogaty, jak i stosunkowo niewielki – powinien być odpowiednio wyeksponowany i uporządkowany. W jaki sposób wybrać odpowiednie miejsce na książki?

Na początku powinniśmy określić, jaki jest charakter naszej kolekcji i jak często z niej korzystamy. Jeśli chcemy wyeksponować tomy z klasyki dzieł literatury, oprawione w skórę czy posiadające wygrawerowane złocone napisy, najlepszym miejscem będzie elegancka komoda w stylu retro lub witryna na książki, umieszczona w salonie czy biurze. Ciekawą opcją mogą być witryny z podświetleniem, które dodatkowo podkreślą księgozbiór. Dla miłośników tradycji i luksusu oraz wszystkich tych, którzy chcą stworzyć obszerną bibliotekę, odpowiednim rozwiązaniem będą masywne regały lub zabudowy gabinetowe. Warto zajrzeć na modo4u.pl Stylizacja na „stare biuro” wprowadzi do wnętrza klasyczne piękno i wrażenie utrzymywania pokoleniowej tradycji. To idealne rozwiązanie dla kolekcjonerów i osób, które chcą wyeksponować książki w szczególny sposób, podkreślając prestiż zbioru.

Jeśli nasz księgozbiór nie ma charakteru kolekcjonerskiego i korzystamy z niego często, najwygodniejszym rozwiązaniem będzie komoda dopasowana do pozostałych mebli lub otwarty regał, umieszczony w dowolnej części mieszkania – najlepiej w tym pomieszczeniu, w którym najczęściej czytamy. Możemy stworzyć w tym miejscu swój osobisty kącik czytelniczy, stawiając obok wygodny fotel i dbając o odpowiednie oświetlenie. Regał z regulowanymi półkami pozwoli umieścić w jego wnętrzu nawet większe publikacje, zaś dzięki modelowi z nadstawką uzyskamy dodatkowe miejsce, nie tracąc powierzchni podłogi.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz