Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Modne drzwi i kabiny ze szkła

Jeśli wiesz, jak ważne jest to, w jakim otoczeniu na co dzień spędzasz swój czas, to z pewnością jesteś w stanie docenić pięknie zaprojektowane wyposażenie wnętrz. Mając możliwość dokonania zmian w miejscu, które zamieszkujemy, z pewnością powinniśmy wykorzystać nowoczesne rozwiązania, które są stworzone po to, by żyło nam się wygodniej. Jednym z elementów wystroju domu i  mieszkania są drzwi – warto zaznaczyć, że mogą one przybierać różne, czasem zaskakująco pomysłowe formy.

Wśród różnego typu drzwi na pewno na szczególną uwagę zasługują niezwykle efektowne szklane drzwi. Mogą być one elementem, który rozdziela pomieszczenia, mogą też sprawić, że pokój nabierze zupełnie nowego wyglądu. Możliwości, które dają nam szklane drzwi, pozwalają na pomysłowe wykorzystanie przestrzeni nie tylko w lokalach prywatnych. Często sa one spotykane w biurach, a także w wielu innych miejscach, gdzie liczy się atrakcyjny wygląd wnętrza, które jest wizytówką firmy lub instytucji.

Szklane drzwi przesuwne przyciągają wzrok, niezależnie od tego, czy są one wykonane z przezroczystego rodzaju szkła, czy też ze szkła matowego. Szkło hartowane, które jest używane do produkcji takich drzwi, może też posiadać oryginalne wzory, które mogą być grawerowane. Bardzo oryginalnie może też wyglądać szkło barwione w masie lub z folią.

Sprawdź także: szkło lakierowane

Jeśli chcemy zastosować w swoim domu więcej rozwiązań wykorzystujących urodę hartowanego szkła, będącego produktem bezpiecznym i odpornym na zniszczenia, to możemy tez pomyśleć nad tym, jak powinna wyglądać nasza wymarzona łazienka. Bez wątpienia jest to miejsce, gdzie da się naprawdę  zrelaksować i pozbyć stresu po ciężkim dniu. Szklane kabiny prysznicowe są stworzone z myślą o osobach, które czekają przez długi czas na moment wieczornego odprężenia. W fachowo i dokładnie wykonanej kabinie prysznicowej ze szkła równie wspaniale rozpoczyna się dzień.

Kabiny prysznicowe produkowane są tak, by dostosowywały się wymiarami do możliwości, które mają konkretne łazienki. Hartowane szkło stosowane w kabinach prysznicowych, tak jak w przypadku szklanych drzwi w naszym salonie, może mieć różny wygląd oraz grubość. Najbardziej klasyczne są kabiny ze szkła przezroczystego, świetnie też dostosowują się do stylu, w którym utrzymane jest wyposażenie łazienki. Jednak dużą popularnością cieszą się też kabiny, w których wykorzystano szkło matowe. Zresztą spotyka się modele kabin, gdzie łączy się dwa typy szkła, co wygląda niebanalnie i efektownie. Bardzo atrakcyjnie wyglądają też kabiny kolorowe.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz