Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

A może ziemny?

A może ziemny?Nasze kopalnie niezmiennie od dziesięcioleci wydobywają węgiel, który jednocześnie jest podstawą naszej gospodarki. Na świecie trendy zmieniają się i od węgla już raczej się odchodzi, zastępując go innymi źródłami energii. U nas to dopiero pieśń przyszłości. Póki co kopalnie pracują w najlepsze i nie narzekają na brak odbiorców. Z reguły każda kopalnia ma jakąś grupę swoich stałych klientów, wśród których są zarówno ciepłownie, elektrownie czy też przedsiębiorcy prowadzący składy opałowe. Węgiel pochodzący z różnych kopalń charakteryzuje się różnymi parametrami i w związku z tym klienci kupują węgiel, który sygnuje konkretna kopalnia, bo np. niektórym bardziej inteligentnym systemom grzewczym odpowiada węgiel o danych parametrach.

Alternatywy energetyczne

Ale okazuje się, że węgiel, w jakiej by nie był postaci, zastępowany bywa coraz częściej innymi paliwami. Jednym z nich jest gaz ziemny. Niestety, nie jest on dostępny powszechnie w naszym pięknym kraju, bo gazyfikacja postępuje zbyt opieszale. W miastach z reguły ludzie mają dostęp do takiego gazu, natomiast na wsiach sprawa wygląda już dużo gorzej, żeby nie powiedzieć, że w ogóle nie można korzystać z tego rodzaju gazu. Alternatywą może być gaz w butli, na co też decyduje się coraz więcej osób. Nie ma wątpliwości, że opalanie domów gazem to bardzo dobre rozwiązanie.

Dobra zmiana

Najlepiej opowiedzieliby nam ci wszyscy, którzy korzystają z tego udogodnienia. Ale nie trzeba chyba nawet bardzo zgłębiać tego tematu, żeby wiedzieć, że to rzeczywiście dobre rozwiązanie Oczywiście najpierw trzeba jeszcze założyć odpowiednią instalację, ale kiedy już takowa powstała, wystarczy tylko odkręcić kurek i mamy ogrzewanie w całym domu. Nie musimy przy tym wynosić popiołów czy też nieustannie zmagać się z wszędobylskim kurzem, a te są nieuniknione, kiedy palimy węglem czy nawet ekogroszkiem. Nic z tych rzeczy. Mało tego, nie trzeba nawet wydzielać oddzielnego miejsca na kotłownię, bo piecyk gazowy z powodzeniem da się zainstalować w najgorszym razie w przedpokoju czy w korytarzu. Poza tym, gaz ziemny umożliwia dbanie o ekologię, a to nie jest bez znaczenia w obecnej dobie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz