Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Naklejanie i zakup fototapet oraz naklejek

Naklejanie i zakup fototapet oraz naklejek

Nawet jeśli w domu mamy tylko zwykłą tapetę, lub też nie posiadamy tapety w ogóle, to i tak możemy spróbować ozdobić ścianę specjalnymi naklejkami.

Cechą wspólną takich produktów jest ich wyjątkowo proste naklejanie. Produkowane są one ze specjalnej, samoprzylepnej folii, co ułatwia ich montaż na ścianie. Wszystkie naklejki, które opiszemy w poniższych przykładach montowane są na takiej samej zasadzie. Nie tylko pomaga to w szybkim montażu naklejek, ale o wiele ułatwia ich odklejenie. W zasadzie bez możliwości uszkodzenia samej tapety czy farby, do której przymocowana była naklejka.

Na ścianie nie powinien zostać żaden widoczny ślad, i to nawet wtedy gdy naklejka przymocowana była do samej ściany przez okres kilku lat. Ułatwia to szybką zmianę aranżacji pomieszczenia. O wiele trudniej jest natomiast wybrać ciekawe naklejki na ścianę, które będą stanowić ozdobę określonego pomieszczenia.

Aby jednak nie uszkodzić samej ściany, należy przestrzegać kilku zasad przy naklejaniu tego typu naklejek. Po pierwsze powierzchnia, na której naklejka ma zostać przyklejona powinna być możliwie sucha. Wilgoć nie tylko spowodować może w późniejszym czasie problemy, ale też sprawi że naklejka może się odpowiednio nie trzymać. Tak więc najpierw ścianę należy odpowiednio oczyścić. Zobaczmy zatem jakie ciekawe naklejki na ścianę można obecnie zakupić.

Zacznijmy więc od naklejek, które można wybrać do pokoju dziecięcego, jako że to właśnie tego typu naklejki są najpopularniejsze. Podamy na początek przykłady dwóch naklejek, które doskonale powinny się sprawdzić w pokoju dziecięcym.

kubuś puchatekPierwsza z nich przedstawia znaną chyba wszystkim dzieciom postać Kubusia Puchatka. Pocieszna postać Kubusia dostępna jest w rozmiarach 70 na 50 centymetrów. Doskonale sprawdzać będzie się oczywiście w przypadku gdy w pokoju zastosowana jest tapeta dziecięca, ale nawet jeśli takowej nie ma to i tak owa naklejka, czy też kilka takich naklejek może diametralnie zmienić wygląd samego pokoju.

myszka mikiDo kompletu zastosować można naklejkę na ścianę z inną znaną postacią z kreskówki. Tym razem chodzi o Myszkę Mickey, której. Podobnie jak poprzednia naklejka, także i ta dostępna jest w przystępnej cenie niecałych 60 złotych. Może być ona zakupiona w komplecie z Kubusiem Puchatkiem.

Same naklejki jednak to zdecydowanie za mało, aby nadać pokojowi dziecięcemu odpowiedni wygląd. Można to jednak osiągnąć poprzez zastosowanie dobrze dopasowanej fototapety. Doskonałym przykładem jest prezentowana poniżej fototapeta. Sama nie ma żadnych rysunków, ale wzór i kolorystyka kwalifikują tą tapetę do zastosowania w pokoju dziecięcym. Oczywiście w połączeniu z naklejkami, takim chociażby jak te, które zostały zaprezentowane powyżej.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie w pokoju dziecięcym takiej tapety, w przypadku której nie będzie już konieczności stosowania żadnych dodatkowych naklejek. Przykładem jest prezentowana, jako ostatnia tapeta. Wzór na tapecie Bambino border nie wymaga stosowania dalszych poprawek aranżacyjnych.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz