Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Narożnik z funkcją spania

Narożnik to z pewnością jeden z najbardziej uniwersalnych i praktycznych mebli – pozwala zaoszczędzić miejsce i wykorzystać przestrzeń w kątach pokoju, a ponadto pasuje zarówno do niewielkich wnętrz, jak i przestronnych salonów czy sypialni. Na co dzień służy zwykle jako mebel wypoczynkowy, zaś w chwili przyjazdu gości może zamienić się w dodatkowe miejsce do spania.

W sklepach meblowych znajdziemy obecnie niezliczoną ilość narożników, zróżnicowanych ze względu na wielkość, kolorystykę, materiał wykonania czy opcje konfiguracji. Aby wybrać odpowiedni model, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim nad jego przeznaczeniem oraz przestrzenią, jaką mamy do dyspozycji. Jeśli chcemy ustawić narożnik w niewielkim pomieszczeniu, najlepszym rozwiązaniem będzie kupno modelu zakończonego tzw. wyspą – taki mebel jest bardzo ustawny i wygodny, a zarazem nie przytłacza wnętrza. Dobrze sprawdzi się również w małej sypialni, gabinecie czy pokoju dziecięcym. Przy urządzaniu większego salonu warto zdecydować się na duży narożnik, który będzie stanowił centrum pomieszczenia. Pamiętajmy, że styl, kolorystyka i wzór mebla powinny być dopasowane do charakteru danego wnętrza: do dyspozycji mamy klasyczne modele w stonowanych barwach oraz ciekawe, designerskie narożniki w oryginalnych obiciach czy nietypowych kombinacjach. Największe możliwości w zakresie aranżacji dają meble modułowe, które pozwalają na tworzenie różnych ustawień w zależności od potrzeb i upodobań.

Nie można oczywiście zapomnieć o ergonomii oraz komforcie podczas wypoczynku – przed zakupem koniecznie sprawdźmy wyprofilowanie narożnika, twardość i wysokość siedziska oraz ułożenie podłokietników. Zwróćmy również uwagę na sposób rozkładania mebla oraz wielkość pojemnika na pościel. Jeśli szukamy nowoczesnych rozwiązań i dodatkowych udogodnień, do dyspozycji mamy narożniki z wmontowanym stolikiem lub niewielkimi półkami. Ciekawym rozwiązaniem są również modele z dodatkowymi siedziskami z formie puf.

Więcej o narożnikach z funkcją spania na: meble-lux.pl

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz