Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Narożniki z funkcją spania – meble praktyczne i wygodne

Narożniki z funkcją spania – meble praktyczne i wygodnePrzychodzi taki moment, gdy miejsce starych mebli zajmują nowe lub też przychodzi czas zakupu pierwszego wyposażenie domu. To niezwykle ekscytująca chwila i spore wyzwanie. Wszak kanapy nie kupuje się raz na tydzień.

W związku z tym wycieczka po salonach z wyposażeniem wnętrz bywa przyczyną domowych sprzeczek i narastających wątpliwości. Niestety, katalogi z hitami sezonu nie ułatwiają podjęcia decyzji. Nie czynią tego również sprzedawcy wyliczający zalety poszczególnych okazów. A przecież chodzi o to, aby zrelaksować się po dniu pracy, obejrzeć mecz, ciekawy film, przenocować znajomych, wujków, teściową. Czy komfort i design mogą iść w parze? A może ładna kanapa zawsze jest niepraktyczna? Otóż nie. Czasy się zmieniły, a wraz z nimi produkty dostępne na rynku. Obecnie efektowny mebel jest także praktyczny.

Zalety narożnika z funkcją spania

Aby się o tym przekonać, wystarczy zrobić przegląd narożników z funkcją spania. To doskonałe połączenie przestronnego miejsca do siedzenia z łóżkiem. Ponadto większość dostępnych mebli wyposażone jest w pojemnik na pościel, co ułatwia przechowywanie dodatkowej kołdry, poduszek czy koców. W sprzedaży znajdują się modele większe, gdzie funkcja spania dedykowana jest dla dwóch osób, jak i mniejsze o prostej minimalistycznej formie, przeznaczone dla jednej osoby. Wybór obicia uzależniony jest od oferty sklepu oraz indywidualnych upodobań klienta. Dostępna jest zarówno skóra, eleganckie poszycia, jak i tkaniny łatwe w utrzymaniu czystości. Ostatnie z wymienionych cieszą się największą popularnością wśród rodzin. Wystarczy odrobina wody i detergentu, aby pobyć się drobnych nieczystości. A jak wiadomo, w przypadku dzieci i zwierzaków plamy stale goszczą na kanapie.

Zobacz także:

Zastąpienie sypialnego łózka

Podsumowując: narożnik z funkcją spania z powodzeniem zastąpi sypialniane łóżko. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają ograniczoną ilość miejsca. W dzień kanapa staje się stylowym siedziskiem przed telewizorem, nocą natomiast wygodnym kącikiem do spania. Obecnie meble charakteryzuje solidna konstrukcja, co przekłada się na jakość snu oraz wytrzymałość narożnika. W wielu egzemplarzach jakość jest równie wysoka, jak w łóżkach sypialnianych.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz