Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Nowe trendy w meblarstwie

Skóra, drewno czy kamień nigdy nie traciły wyjątkowego miejsca w sztuce wyposażenia wnętrz. Najdroższe i najlepsze meble od wielu lat wykonywane były z tych materiałów. Po dwóch latach kryzysu i inwestycji w tańsze materiały, szlachetne surowce powracają na salony.

Oto kilka skórzanych nowości z tegorocznych targów w Mediolanie. Mężczyźni i kobiety, które lubują się w nieco mniej klasycznych formach mebli, ze stuprocentową pewnością zainteresuje linia wytworzona poprzez szwedzkiego designera Fredrika Färga.

Succession

WnętrzNazwana Succession kolekcja taboretów tapicerowana jest tkaniną i skórą. Być może nie byłoby w nich nic szczególnego, gdyby nie fakt, że kształty mebli przypominają zwierzęta. Zwłaszcza w grupie wyglądają jak stado pasących się zwierzaków. Powierzchnia grzbietów ozdobiona jest rowkami, które powstały przez owinięcie sznura wokół całego mebla. Ten zabieg pozwolił na dostanie interesującego bezszwowego wzoru. Skórzane cuda posiada w własnej ofercie również Trussardi. Marka znana głównie w świecie mody celebruje w tym roku indywidualne setne urodziny. Okrągły jubileusz jest również doskonałą okazją, by odświeżyć jedną z działalności marki Trussardi Design. Do współpracy zaproszono brytyjskiego designera Michaela Younga, który czerpiąc ze sztuki produkowania wypracowanej poprzez Trussardi, stworzył nowoczesną kolekcję mebli, wyraźnie nawiązującą do wzorów sprzed lat.

Kolekcja

KrzesłoW skład kolekcji wchodzą ławka na drewnianym lub plastikowym stelażu tapicerowana skórą, stół ze skórzanym blatem, a także stoliki kawowe i foteliki tapiceorowane tym szlachetnym materiałem. Meble dostępne są w dwóch barwach: brązowym , a dodatkowo zielonym. Prywatne dwa grosze do skórzanego designu dorzuciła też niemiecka marka E15. Seria znanych z poprzedniego sezonu krzesełek Houdini projektu Stefana Dieza uzupełniona została o opcje z tapicerowanymi skórą siedziskiem , a ponadto oparciami. Same meble zrealizowane z częściowo giętego drewna pozyskały kształt tożsamy do sklejanych modeli samolotów. Ich szalenie cienkie boki sprawiają wrażenie bardzo pastelowych. Do kolekcji dołączyły również w tym roku fotel Leo z tapicerowanymi bokami oraz dodatkowo podnóżek Dash.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz