Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Nowoczesne meblościanki

Z czym kojarzy Ci się meblościanka? Wyobrażasz ją sobie jako długi, masywny i ciężki regał, wykonany z niezbyt trwałego materiału, sięgający od podłogi aż po sufit i niemożliwy do przestawienia? Nic bardziej mylnego! Nowoczesne meblościanki zupełnie zmieniają tradycyjny wizerunek tego mebla. Są nie tylko subtelniejsze, lżejsze, oryginalne i eleganckie – zapewniają jednocześnie wiele funkcjonalnych rozwiązań, służącym większej wygodzie użytkowania.

Współczesna meblościanka bez problemu wkomponuje się w każde wnętrze. Gwarantują to szerokie możliwości jej konfiguracji, które możemy dopasować do naszych aktualnych potrzeb. Części mebla możemy łączyć na różne sposoby – w zależności od tego, ile miejsca potrzebujemy w danym segmencie. Co więcej, nowoczesny regał wcale nie musi stać pod ścianą – ciekawym pomysłem będzie chociażby ustawienie go w poprzek pokoju i rozdzielenie części dziennej od sypialnianej. W tym miejscu będzie tak samo pojemny jak w każdym innym, więc bez problemu umieścimy w nim wszelkie drobiazgi, książki, płyty i inne kolekcje.

Nowoczesna meblościanka daje duże możliwości aranżacyjne także dzięki szerokiej gamie kolorów, w jakich może być wykonana. Niektóre modele imitują naturalne drewno, inne łączą w sobie kilka kolorów, jeszcze inne zawierają ciekawe zdobienia. Poszczególne moduły są lekkie, mają różne wymiary i występują w postaci otwartych lub zamkniętych wnęk, szuflad oraz przeszklonych drzwi. Bardzo wygodnym i nowoczesnym rozwiązaniem jest meblościanka umieszczona na specjalnym ściennym panelu, umożliwiającym proste i szybkie przemieszczenie jej poszczególnych części.

Meblościanki najczęściej wykonywane są z płyt meblowych, imitujących różne faktury drewna. W celu zwiększenia ich efektowności producenci często łączą kilka materiałów: lite drewno, płyty meblowe i wiórowe w wielu dostępnych okleinach, szkło, metal praz aluminium. Różnorodność oferowanych modeli zapewni więc dopasowanie meblościanki nie tylko do określonego stylu wnętrza, lecz także do gustu i potrzeb każdego klienta.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz