Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Nowoczesne trendy, a w tym kabiny szklane, balustrady i drzwi

Zauważa się zmianę w trendach dotyczących aranżacji wnętrz.

Coraz częściej możemy się liczyć z tym, że w wielu domach pojawią się jednak szklane elementy, które przeżywają ostatnio swój renesans. Zwłaszcza w dużych miastach.

Elementy szklane

Wiele osób zastanawia się nad tym jakiego typu elementy szklane można znaleźć w domu oprócz oczywiście drzwi do kabin prysznicowych, które są z nami już od jakiegoś czasu i do których wszyscy się już zdążyli przyzwyczaić. Zresztą dokładnie taka sama sytuacja występuje jeżeli chodzi o drzwi przesuwne szklane, które najczęściej możemy spotkać na tarasach pięknych jednorodzinnych domków.

Wykorzystanie szkła budowlanego

Jakie więc mamy jeszcze opcje wykorzystywania szkła budowlanego? Istnieje kilka opcji.
1. Balustrada szklana, która świetnie sprawdza się w przypadku kiedy mamy wielki dom i chcemy jeszcze optycznie go powiększyć.
2. Szklane ekrany, które w większości przypadków zastosowane są oczywiście w kuchniach, ponieważ dzięki nim możemy z łatwością utrzymywać czystość na ścianach.
3. Zabudowy szklane typu dodatkowe drzwi, które powodują, że mieszkanie jest przedzielone ale przy tym nie tracimy na jego powierzchni zdając sobie sprawę z tego, że szkło wszystko optycznie powiększa.
Szkło na dzień dzisiejszy pełni bardzo ważną rolę jeżeli chodzi o budownictwo i aranżację wnętrz. Już nie stosuje się go tylko i wyłącznie do okien czy też drzwi przesuwanych. Na chwilę obecną ma ono zdecydowanie szersze i przy tym lepsze zastosowanie w aranżacji wnętrz i budownictwie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz