Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Nowoczesne wnętrze

Nowoczesne wnętrze

Urządzenie mieszkania w stylu nowoczesnym nie jest trudne, choć wymaga pewnego skupienia na wybieranych przedmiotach. Przede wszystkim upewnij się, czy wybrane przez ciebie elementy współgrają z resztą otoczenia. Być może okaże się, że to poduszki, choć niewątpliwie piękne, są wykonane raczej w stylu rustykalnym.

Zacznij od podstaw. Wybierz podłogę i ściany, które nie przytłoczą pomieszczenia, najlepiej, gdyby było to coś jasnego, choć oczywiście nie jest to warunek konieczny.

Nowoczesne wnętrze

Zwróć uwagę na meble – nowoczesne kojarzy się z minimalizmem, a więc nie powinieneś tworzyć eklektycznych wnętrz z różnymi meblami (chyba, że taki jest twój zamysł, ale wówczas zastosuj to tylko do jednego elementu, np. do różnych, nowoczesnych krzeseł przy stole w jadalni). Ważnym elementem jest nowoczesny żyrandol. Odpuść sobie ogromne, zabudowane żyrandole, które pasowałyby do wnętrz godnych Ludwika XIV.

Delikatne motywy

Wybierając żyrandole, skup się na prostych, delikatnych motywach, które nie przytłoczą wnętrza. Jeśli masz ochotę wymieszać nowoczesność z ekstrawagancją, to dodaj ją w elementach dekoracyjnych. Ciekawa ramka na zdjęcia, nietypowy obraz czy firana z ciekawym wzorem sprawią, że wnętrze nie będzie tak surowe. Możesz też ocieplić nowoczesność przyjemnie kojarzącymi się barwami, np. mocną pomarańczą przywodzącą na myśl promienie słoneczne, ciepłą maliną kojarzącą się z końcówką lata, czy wreszcie ożywiającymi limonkami i cytrynami. Możliwości jest wiele, ale pamiętaj o dobrym smaku – nadmiar ozdób nigdy nie wygląda dobrze, bo tak naprawdę nie wiadomo, na czym skupić wzrok, nie ma elementów charakterystycznych dla danego pokoju.

Gustowne wnętrze

Jeśli nie przepadasz za kolorami, nie martw się – gustowne, nowoczesne wnętrze można urządzić przy użyciu wyłącznie bieli, czerni i szarości. Wszystko jest kwestią dobrze dobranych odcieni, które będą się wzajemnie uzupełniały. Szare wnętrze nie musi być smutne, wprost przeciwnie – może być wyciszające i przytulne, jeśli dodasz do kanapy gruby, biały koc, a na stole postawisz drewniane podkładki pod kubki.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz