Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Obsługa prawna nieruchomości

Obsługa prawna nieruchomości

Obrót nieruchomościami, bez względu na to, czy chodzi o ich zakup, sprzedaż czy wynajem, związany jest z dużym ryzykiem finansowym.

Każdy niewłaściwy zapis w umowę, brak staranności przy analizie stanu prawnego czy niedbalstwo może nas kosztować majątek, a konsekwencje czynu możemy odczuwać przez długie lata.

Sprawdzenie sprzedawcy przed zakupem

Obsługa prawna nieruchomości będzie przydatna zwłaszcza wtedy, kiedy decydujemy się na zakup mieszkania. Jeżeli jest to nowe mieszkanie od developera, kancelaria adwokacka pomoże nam w ustaleniu, czy sprzedawca jest podmiotem wiarygodnym, stabilnym finansowo i rzetelnym. Dzięki temu unikniemy sytuacji, o których często jest głośno, gdzie osoby decydujące się na zakup mieszkania e efekcie zostają pozbawione zarówno pieniędzy, jak i nadziei na swoje własne lokum. Kancelaria w ramach obsługi prawnej może też przeanalizować stan prawny terenu, na którym developer deklaruje rozpoczęcie budowy oraz sprawdzić ważność decyzji zezwalających na budowę czy dotyczących projektu technicznego. Dodatkowo możemy zadbać o to, aby odpowiednie osoby przeanalizowały umowę notarialną i objaśniły nam wszelkie te zapisy, które budzą naszą wątpliwość lub co do których podejrzewamy, że mogą być dla nas niekorzystne finansowo. Pełną obsługę prawną otrzymamy też, kiedy chcemy zakupić mieszkanie na rynku wtórnym lub gdy przy nabyciu mieszkania musimy poprosić bank o kredyt hipoteczny.

Odszkodowanie – wsparcie adwokackie

Kiedy jesteśmy już właścicielami domu lub mieszkania pomoc prawna może być nam przydatna w zakresie ochrony lokatorów. Chodzi tu na przykład o odszkodowania za korzystanie z nieruchomości bez naszej zgody w zakresie wytyczenia linii energetycznych, gazociągów, stawiania nieruchomości czy nawet przeprowadzania drogi. Podobnie jest w przypadku, kiedy z naszym lokalem związany jest spór własnościowy. Kancelaria pomoże nam w przypadku zniesienia współwłasności czy ustalenia, w jakim zakresie każdy z właścicieli może korzystać z mieszkania. Tyczy się to też zjawiska wyodrębniania lokali, odzyskiwania nieruchomości, a także przy nabywaniu spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.

Dowiedz się więcej na: http://suwka.pl/

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz