Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Orient w domu

Mieszkanie zajmuje w naszym życiu miejsce strategiczne. Jest dla nas ważne to jak wygląda wnętrze, jakie dodatki tworzą jego klimat i zestaw barw wnętrza również odgrywa ważna rolę.

Urządzając, remontując nasze cztery kąty warto postawić na nietuzinkowość, oryginalność. Nasze mieszkanie powinno sprawiać, że my czujemy się w nim dobrze i komfortowo, ale też inni chętnie wolą do nas przychodzić.

Estetyka i klimat

Urządzenie idealnego wnętrza nie musi być wyzwaniem.To dwa aspekty, które powinnaś niezwłocznie wcielając się w rolę dekoratorów i aranżerów. Fantastycznym rozstrzygnięciem dla osób pragnących zdecydowanie odmienić wygląd pomieszczeń jest odstapienie od tradycyjnych, oklepanych mebli i meblościanek, a sięgnięcie do oryginalnych rozwiązań jak meble kolonialne. Indyjskie meble kolonialne robione są ze szlachetnych, egzotycznych gatunków drewna, takich jak: tek, wenge, mahoń czy palisander. Wyróżniają się dużą masywnością i trwałością. Meble te wychodzą spod rąk indyjskich rzemieślników, którzy przez niebywałą zręczność, pracowitość, cierpliwość i oddanie tworzą przepiękne meble, bogato zdobione, które posłużą poprzez lata.

Indyjskie meble

Indyjskie meble wprowadzą nas w egzotyczny klimat. Będą czymś wyjątkowym, a poprzez to i my nie będziemy się czuli jak statystyczni Kowalscy. Ciekawym i bardzo dekoracyjnym meblem kolonialnym są kufry i skrzynie. Znane są nam od wieków, ale odmiana indyjska jest bardzo dekoracyjna i dosłownie jedna skrzynia czy kufer w tym rodzaju dodadzą uroku i egzotyczności. W takich schowkach mozemy z dobrym skutkiem schować ubrania, pościel, bieliznę, książki itd, a miniaturowa odmiana jak szkatułka posłuży jako miejsce do przechowywania biżuterii bądź gotówki na czarną godzinę.

Orientalne dodatki

Trwała farba - piękne wnętrze domuIstnieje tyle zastosowań jak dużo ludzi. Każdy myśl jest warty użycia. Do skrzyni bądź kufra, które sprawdzą się w sypialni, doskonale pasuje indyjski parawan. Piękne, lite drewno z misternymi żłobieniami i grawerami – taka przenośna meblościanka to fantastyczny element dekoracyjny, ale i praktyczny, gdyż dzięki niemu wydzielimy intymną strefę. Warto zastanowić się nad tym niebanalnym stylem w mieszkaniu. Będzie to udne urozmaicenie i sposób na to byśmy poczuli się szczególnie wtym i tak na co dzień szarym i całkowitym stresu życiu.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz