Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Oświetlenie ma znaczenie

Oświetlenie ma znaczenie

Każde pomieszczenie potrzebuje odpowiednio dobranego oświetlenia, które nada mu blasku i przestrzeni oraz stworzy niepowtarzalny klimat. Do wyboru mamy wiele rodzajów lamp, jednak warto zwrócić szczególną uwagę na lampy wiszące, gdyż to one powinny być podstawą oświetlenia w pomieszczeniu.

Nowoczesne lampy wiszące różnią się znacznie od dawnych, wszechobecnych, sprawiających wrażenie luksusu żyrandoli czy też okropnych, świecących paneli, rodem ze szpitala. Do wyboru mamy wiele styli, kolorów i kształtów, dzięki czemu możemy wybrać lampę, która idealnie wpasuje się w otoczenie lub będzie doskonałym kontrastem i elementem zwracającym uwagę.

Dobór lampy do pokoju dziennego

Aby odpowiednio dobrać lampę wiszącą do pokoju dziennego, warto spróbować poeksperymentować. Jeśli pomieszczenie plasuje się w stonowanych barwach, idealnie sprawdzi się tu lampa w jaskrawych, neonowych kolorach. Jej obecność zdecydowanie ożywi pokój i nada mu niepowtarzalny charakter. Jeśli jednak pomieszczenie odznacza się żywymi barwami, lepiej postawić na klasyczną biel, czerń lub beż lampy. Kolejnym aspektem, na który możemy zwrócić uwagę, jest długość lampy. Tutaj także napotykamy duże spektrum możliwości. Możemy wybrać lampę podwieszoną przy samym suficie, ale i taką, która będzie stylizowana na lampiony w stylu boho. W tym wyborze warto uwzględnić własne preferencje oraz wysokość sufitu. Przy niskich sufitach, długie lampy mogą się nie sprawdzić.

Kinkiety w kuchni

Ciekawym rozwiązaniem może być również zastąpienie typowych dla kuchni kinkietów przez lampy wiszące nowoczesne. Kuchnie często są bardzo zimnymi i nieprzyjemnymi pomieszczeniami, z racji dużego nagromadzenia metalowych sprzętów, kafelków na ziemi i ścianach oraz surowych lamp. Świetnym rozwiązaniem tego problemu mogą być lampy wiszące do kuchni. Najlepiej wybrać lampy z akcentami drewnianymi lub w ciepłych odcieniach beżu, burgundu czy brązu. Pozwoli to przełamać chłodną estetykę wnętrza i nada mu przytulny wygląd.

Lampy wiszące mają w sobie duży potencjał, który, przy odpowiednim wykorzystaniu, pomoże wydobyć głębię i urok z każdego pomieszczenia. Warto je docenić i uwzględnić w projekcie swojego mieszkania.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz