Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Oświetlenie w naszym domu

Oświetlenie w naszym domuRemontując nasz dom lub mieszkanie, lub po prostu zmieniając aranżację wnętrz, należy zwrócić szczególną uwagę na kwestię oświetlenia. Światła używamy wbrew pozorom bardzo często, nawet gdy jest lato i słońce świeci do późnych godzin wieczornych. Można by rzec, że dzisiejsze społeczeństwo nie jest w stanie obyć się bez światła sztucznego. Natomiast wykorzystanie odpowiednich lamp pomoże stworzyć w pomieszczeniach oryginalną i przytulną atmosferę.

Lampy sufitowe

Oświetlenie pomieszczeń możemy podzielić na główne oraz poboczne. Tego pierwszego używamy, gdy w pomieszczeniu ma być jasno, na przykład gdy sprzątamy, szukamy czegoś lub przyjmujemy gości. Jako główne źródło światła z powodzeniem posłużą modne ostatnio plafony. Są to lampy mocowane bezpośrednio do sufitu, najczęściej o okrągłym lub kwadratowym kształcie. Żarówka ukrywa jest za matową osłoną, co daje bardzo przyjemny dla oka efekt. Ponadto większość produkowanych dziś lamp tego typu posiada wystarczająco dużo miejsca wewnątrz aby wykorzystywać w nich żarówki energooszczędne, które zazwyczaj mają odrobinę większe wymiary od tradycyjnych.

Poboczne światła

Poboczne źródła światła to na przykład kinkiety. Zapalamy je gdy chcemy w pomieszczeniu uzyskać odpowiedni nastrój, a nie potrzebujemy aż tak dużo światła by używać oświetlenia głównego. Jako źródło światła pobocznego możemy wykorzystać, oprócz kinkietów, na przykład lampy ścienne. Na rynku dostępne są różne rodzaje takich lamp, dzięki którym łatwo dopasujemy je do ogólnego wystroju naszego pomieszczenia. Ważne jest dobranie odpowiedniego koloru. Dla przykładu lampy z żółtymi lub pomarańczowymi kloszami nadadzą naszemu pokojowi ciepłą i przytulną atmosferę.

Dobór lamp

Jeśli mamy problem z odpowiednim doborem lamp, doświetleniem pomieszczeń i stylistyką, warto skorzystać z usług firmy dekorującej wnętrza. Jej pracownicy obejrzą nasz lokal i sporządzą dla nas kilka projektów, z których wybierzemy najbardziej nam pasujący. Jest to najlepsza metoda rozwiązania problemu, jeśli sami nie potrafimy poradzić sobie z odpowiednią aranżacją naszych pomieszczeń.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz