Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
PIZZA: DANIE UWIELBIANE NIE TYLKO PRZEZ DZIECI

Pizza: danie uwielbiane nie tylko przez dzieci

Pizza to bardzo popularne danie wywodzące się z kuchni włoskiej. Zaletą pizzy jest nie tylko wyborny smak. Do jej przygotowania można użyć bardzo prostych składników. Plusem pizzy jest też to, że jest ona bardzo sycącą potrawą. Głód można zaspokoić bardzo szybko. W polskich pizzeriach wyjątkowo często podawana jest pizza rzymska. Jej cechy charakterystyczne to cienkie i chrupiące oraz stosunkowo blade ciasto.

Pizza napoletana: tradycyjna pizza włoska

Wbrew potocznym opiniom, tradycyjna włoska pizza to ta neapolitańska, a nie rzymska. Pizza Gdańsk to okazja do spróbowania między innymi klasycznej Margherity. To pizza, na którą receptura powstała 150 lat temu. Dzisiaj jest to produkt chroniony przez certyfikat TSG przyznany przez Unię Europejską. Niektóre z restauracji i pizzerii mogą poszczycić się certyfikatem przyznawanym przez stowarzyszenie The Associazione Verace Pizza Napoletana. Pizzerie i restauracje, które stawiają na wysoką jakość, pizza przygotowywana jest ze składników importowanych z Włoch. Wiele polskich restauracji i pizzerii (nawet tych, które nie otrzymały wspomnianego certyfikatu) przygotowuje sos do pizzy z pomidorów San Marzano oraz używa mozzarelli di Bufala. Ostatnim składnikiem klasycznej Marghertity są świeże listki bazylii.

Inne wersje pizzy

Sos pomidorowy i ser mozzarella to nie jedyne dodatki, które mogą znaleźć się na wierzchu pizzy. We Włoszech, ale także w polskich pizzeriach można zamówić pizzę z szynką parmeńską. Dodatkiem używanym bardzo często na Sycylii są delikatne karczochy. Pizza z karczochami pojawia się coraz częściej w menu polskich pizzerii. Do niedawna ciasto na pizzę przygotowywano na drożdżach. Coraz częściej jednak pojawia się też takie na zakwasie. To bardzo wymagające ciasto, należy przygotowywać je na 48 godzin przed włożeniem do pieca. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom różnych klientów, polskie pizzerie wprowadzają do menu także pizze wegetariańskie i wegańskie. W tych ostatnich nie ma żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/gdansk-c-h-alfa-gdansk

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz