Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Planowanie budowy domu

Planowanie budowy domuBudowa domu i skuteczne jej zaplanowanie jest dość dużym przedsięwzięciem. Będziesz musiał przemyśleć wiele kwestii, takie jak Twój budżet, efektywny zakup materiałów i współpracę z dobrą ekipą remontową.

Wszystko będzie opierało się o to, czy wiesz, czego chcesz: czy Twój ogród zajmie dużo przestrzeni? Czy będzie to dom piętrowy, czy parterowy? Czy będzie Ci potrzebna farba elewacyjna, a może zdecydujesz się na obłożenie elewacji drewnem?

Poszukaj inspiracji

Jeżeli nie wiesz czego chcesz, istnieje kilka sposobów. W wypadku, gdy zdecydowałeś się na zakup gotowego projektu domu z katalogu, zacznij po prostu je przeglądać. Prędzej czy później trafisz na coś, co przypadnie Ci do gustu. Zastanów się również, co zawsze podobało Ci się w innych domach – być może są to duże balkony albo kuchnia otwarta na jadalnię? Jeżeli współpracujesz z architektem, on również przeprowadzi z Tobą wywiad na temat tego, jak powinien wyglądać projekt. Dlatego przed spotkaniem warto przejrzeć zdjęcia w kilku magazynach wnętrzarskich albo wejść do Internetu i poprzeglądać strony o projektowaniu domów i wnętrz.

Wybór ekipy

Ekipa remontowa: wielki problem? Wielu z nas wydaje się, że właśnie tak jest, ponieważ wszyscy nasłuchaliśmy się historii znajomych o remontach rodem z horrorów, które poskutkowały wielkimi opóźnieniami i utratą pieniędzy. Na szczęście, jeśli poznasz opinie o danej ekipie przed zatrudnieniem jej, nie popełnisz podobnego błędu.

Gdzie kupować materiały? Wiele będzie zależało od tego, co będzie Ci potrzebne. Te najbardziej podstawowe, takie jak farby, pędzle czy tapety z łatwością kupisz w marketach budowlanych albo hurtowniach. Ich dużym plusem jest to, że na materiały z reguły nie wydasz wiele. Bardziej nietypowe elementy, które będą Ci potrzebne możesz sprowadzić przez Internet. Będą do nich należały na przykład farba fasadowa albo specjalistyczna farba do malowania glazury. W wypadku zakupów w sieci, postaraj się znaleźć jak najlepszą ofertę, włączając w to cenę wysyłki, która może się znacząco różnić pomiędzy różnymi dostawcami.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz