Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Plisy hit mody

Plisy hit modyPlisy okienne co raz bardziej stają się popularne. W odróżnieniu od zwykłych żaluzji, a do tego rolet wyróżniają się przede wszystkim swoją minimalną konstrukcją, a dodatkowo wielkością zastosowanych funkcji. Są niesamowicie oryginalne, przez co dodają nowoczesnego wyglądu wnętrzu. Sama konstrukcja plisy Warszawa nie jest bardzo skomplikowana i chyba nikomu nie przysporzy kłopotu ich obsługa.

Początkowym elementem są prowadnice. Montuje się je na listwach przyokiennych w tym samym czasie przy samej szybie. Rodzajów mocowania jest wiele i to ma to wpływa na większą atrakcyjność i użyteczności plisów okiennych. Można mocować je w sposób pionowy, poprzez co profile można przesuwać w górę i w dół , a zanadto można przymocować je w sposób poziomy. W tym drugim ustawieniu profile będą przesuwały się na boki. Osoby, które chcą upiększyć okna i wnętrze pokoju przez najnowsze innowacyjne rozwiązania muszą być zadowolone z plisów w Warszawie.

Profile

Drugim elementem tworzenia są profile. Do nich zamocowany jest materiał. Zasada ich działania polega na przesuwaniu się ich po prowadnicach w górę i dół lub w prawo i lewo, a zależny to od tego jak plisa została przymocowana. Profile mają również możliwość obracania ich pod kątem. Sposób ich wyczyszczenia jest dość intuicyjny, ponieważ wystarczy zdjąć profil a następnie razem z materiałem przemyć w wodzie. Ruch profili może być ręczny przy użyciu sznurka lub także automatyczny przy użyciu pilota. Ten drugi rodzaj jest niezwykle wygodny i bardzo polecany. Możemy za jego pomocą z fotela regulować ustawienie profili.

Z jakiej tkaniny wykonane są plisy?

Ostatnim elementem konstrukcji jest oczywiście tkanina wykonana z poliestru. Tylko jedną różnicą tkaniny poliestrowej w porównaniu do tkanin, jakie są stosowane w zwyczajnych roletach jest to, iż nie roluje się, a składa się w harmonijkę. Ogromną zaletą tej funkcji jest głównie dobre przyleganie poliestru do okna, plus brak potrzeby montażu kasety. Inną zaletą jest jej odporność na promienie słoneczne, a także na wysoką temperaturę.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz