Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Płytki i panele podłogowe

Drewniane panele podłogowe mogą się doskonale prezentować praktycznie w każdym pomieszczeniu, czy to w pokojach czy też w przedpokoju, właśnie dlatego też, chociażby i ze względu na większą wygodę mamy tendencje do tego, aby Panele podłogowe położyć w całym domu wliczając w to także pomieszczenia takie jak kuchnia.

Faktycznie wnętrza prezentują się wtedy bardziej spójnie, może to o wiele lepiej wyglądać, ale na ogół zastosowanie paneli drewnianych w kuchni jest niestety mało praktyczne.

Wilgotność powietrza

WnętrzaKuchnia jest miejscem w którym przyrządzamy posiłki co może wiązać się ze wzmożoną pracą. Bardzo często dojść może, nawet poprzez zwykłą nieuwagę do zarysowanie paneli podłogowych. Takie rysy są niestety dosyć mocno widoczne, co nie sprzyja użytkowaniu paneli w kuchni. Najczęstszym błędem, jeśli już stosuje się takie panele w kuchni jest położenie dokładnie takich samych paneli, co w pokojach. Jest to błąd bowiem w kuchni panuje zwykle inna, podwyższona wilgotność powietrza, a w sezonie grzewczym nawet inna temperatura niż w pozostałych pomieszczeniach w domu. Może spowodować to, że po paru latach stracą one swój wygląd czy kolor, na skutek wilgoci mogą także się odkształcić. Jeśli już, to w kuchni znajdować powinny się specjalne panele podłogowe radaway o podwyższonej odporności na wilgotność, jednak i tak będą o wiele trudniejsze w utrzymaniu aniżeli płytki ceramiczne.

Wytrzymałość

WnętrzJak wiadomo Płytki podłogowe są zdecydowanie wytrzymalsze, stosunkowo łatwo jest także je czyścić, co także jest ważne w takich pomieszczeniach jak kuchnia, gdzie często dochodzić może do zabrudzenia podłogi. Płytki w podobnej kolorystyce można także zastosować na ścianach kuchni co dodatkowo ułatwia jej wykończenie. Względami praktycznymi warto jest się kierować także wtedy gdy wybierana jest Pościel. Ma ona nie mniejszy wpływ na komfort niż materac czy wybrane łóżko. Pościel musi być także w odpowiednim czasie czyszczona, tak aby nadawała się ona do użytkowania. Chodzi o chemiczne czyszczenie czy też pranie próżniowe, które skutecznie pomagają się pozbyć raz na zawsze uciążliwych roztoczy.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz