Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Kilka słów na temat zakupów przez internet

Podział kuchni na strefy

Brzmieć może to co najmniej jak poważny plan strategiczny, ale w istocie sensowny podział kuchni na odpowiednie strefy, w znaczący sposób ułatwia dobranie mebli kuchennych. Określając odpowiednie strefy w kuchni, o wiele łatwiej jest także określić swoje własne potrzeby odnośnie tego, jak kuchnia powinna być oczywiście skonstruowana.

W pierwszej kolejności należy określić strefę, w której znajdować będą się tak zwane zapasy. Do przechowywania zapasów wykorzystamy zarówno sprzęt AGD, jak i meble kuchenne, w których przechowywane mogą być produkty spożywcze, które nie wymagają chłodzenia. Strefy tej nie należy mylić z miejscem, w którym przechowywać będzie się głównie naczynia i inne niezbędne elementy wyposażenia kuchni.

Zagospodarowanie przestrzeni

Podział kuchni na strefy Strefa ta jest zwykle w większości kuchni o wiele mniejsza od tej, w której przechowywane będą produkty żywnościowe, ale jest to strefa nie mniej ważna. W tym przypadku meble sklepowe powinny być oczywiście nieco inaczej dobrane, aby możliwe było przechowywanie w wygodny sposób różnego rodzaju produktów. Najważniejszym miejscem w kuchni jest to, w którym przygotowywane będą posiłki. Oczywiście chodzi o to, aby było to miejsce wygodne, pozwalające na swobodne korzystanie z mebli kuchennych i przygotowywanie posiłków. Miejsce to może być odpowiednio wygospodarowane, bardzo często do tego celu właśnie wykorzystuje się różnego rodzaju meble kuchenne, aczkolwiek miejscem, w którym przygotowywane mogą być posiłki może być też blat kuchenny.

Strefa „hydro” w kuchni

Podział kuchni na strefy Nie można też zapomnieć o odpowiednim wydzieleniu strefy, w której znajdzie się zlewozmywak czy też zmywarka, w tym miejscu zmywać oraz suszyć można będzie naczynia co jest oczywiście wygodnym i jak wiemy dosyć sensownym rozwiązaniem. Podział ten wykorzystywany jest także przez architektów wnętrz w celu zaprojektowania wygodnych i praktycznych pomieszczeń. O to bynajmniej chodzi w przypadku projektowania kuchni. W oparciu o taki też schemat przygotowywane są przykładowe projekty kuchni, tak chętnie prezentowane przez producentów mebli kuchennych.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz