Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Kto jest odpowiedzialny za wynagrodzenie Nadzoru Inwestorskiego?

Pokój dla nastolatki w stylu glamour

Wiele nastolatek uwielbia blask i przepych, dlatego przy aranżacji dziewczęcego pokoju warto zastanowić się, czy nie zainspirować się stylem glamour. Jest on obecnie niezwykle modny, gdyż blichtr i bogactwo łączy z nowoczesnością. Sprawi, że pokój młodzieżowy dla dziewczyny przekształci się w niepowtarzalne miejsce, które z dumą będzie mogła ona pokazywać wszystkim swoim znajomym.

Jakie wybrać kolory ścian?

W stylu glamour kolory, którymi pomalowane zostaną ściany odgrywają bardzo ważną rolę. Powinny być odważne i intensywne, dzięki czemu będą równoważyć wystrój pomieszczenia, w których znajdują się nieraz meble w stylu vintage. Nastolatce z pewnością spodoba się, jeżeli przynajmniej jedna ze ścian będzie w kolorze fuksjowym, turkusowym albo burgundowym. Ze względu na to, że pomieszczenia w stylu glamour są zazwyczaj oświetlane licznymi lampami i żyrandolami, nie bójmy się też ciemnych barw, takich jak śliwkowy czy granatowy. Nie zapominajmy jednak o tym, że nadmiar takich kolorów może czasami przytłaczać, dlatego warto je przełamywać szarościami, beżami albo różem.

Jak urządzić pokój w stylu glamour?

Pokój dla nastolatków w stylu glamour powinien być pełen błyszczących elementów. Każdej dziewczynie powinno przypaść do gustu lustro w pięknej, ozdobnej ramie albo kryształowe żyrandole, kinkiety czy lampy. W tak urządzonych wnętrzach często znajdziemy meble vintage, które zostały poddane renowacji ‒ pomalowano je na intensywne kolory albo pokryto ciekawymi wzorami. Cechą aranżacji w stylu glamour jest też łączenie ze sobą kontrastów ‒ staromodne elementy wystroju zestawia się z nowoczesnymi meblami i urządzeniami. Świetnie będzie się prezentować np. biurko stylizowane na antyk, na którym postawimy metalową lampkę i laptop. Podczas urządzania pokoju w takim stylu bardzo ważne również jest zwrócenie uwagi na dekoracje ‒ to one stanowią klucz do stworzenia niepowtarzalnego wystroju. Interesujący efekt da wymieszanie nowoczesnych ozdób z klasycznym wystrojem. Właścicielka takiego pokoju sama najlepiej zdecyduje, co powinno przyozdabiać ściany i półki, przykładowo, zapewne dobrze będą się tam prezentować oprawione w ramy plakaty filmowe czy wykonane z pomysłem kolaże zdjęć.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz