Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Pora przygotować się na zimę

Pora przygotować się na zimęZima nas wszystkich zaskoczyła, to fakt. Jak co roku o tej samej porze, tak i tym razem spoglądamy w niebie drapiąc się po głowie i zastanawiamy się jak to możliwe, że w styczniu spadł śnieg. Cóż, cytując klasyka: „Sorry, taki mamy klimat”. Minusowe temperatury, śnieg po kolana – z tymi i innymi objawami zimy musimy się zmagać co roku i tylko od nas zależy jak zawczasu się do tej pory roku przygotujemy.

Jeśli jeździmy samochodem warto zatroszczyć się o zmianę opon na zimowe jeszcze przed pierwszymi opadami śniegu. Nie warto liczyć na to, że w tym roku prawdziwej zimy jednak nie będzie, ponieważ prowadzi to w gruncie rzeczy do jazdy po śliskiej powierzchni bez koniecznego ogumienia. Choć wymiana opon na zimowe nie jest obowiązkowa z punkt widzenia prawa, jeśli tego nie zrobimy narażamy się na liczne niedogodności. Ryzykujemy niestabilnością pojazdu podczas kierowania, a pośrednio przyczyniamy się do wzrostu prawdopodobieństwa spowodowania przez nas wypadku. Także w razie stłuczki będziemy winni, ponieważ nie wymieniliśmy opon.

Przygotowania

Choć obuwie zimowe, kurtki puchowe możemy kupić na licznych okazyjnych promocjach po tuż po okresie zimowym, może nie warto czekać z zakupem. Choć niewątpliwie oszczędzimy trochę grosza, a ubrania będą cierpliwie czekać na kolejny sezon, może czas pomyśleć o kupnie ocieplonych butów jeszcze przed pierwszymi mrozami. Będziemy mieli pewność, że wyglądamy świeżo, a dodatkowo nasze stopy nie zmarzną i oszczędzimy sobie kilku dni przeziębienia.

Ciepło w domu

Podczas temperatur ujemnych niezwykle istotne jest również ogrzewanie mieszkania. Nie chcemy przecież wracać po męczącym dniu do swojej jaskini i nie posiadając w niej odpowiedniego ogniska trząść się z zimna. Jeśli opłaty za ogrzewanie są zbyt wysokie, a i ciepło niewystarczające – pora pomyśleć o zmianie sposobu ogrzewania. Niezwykle wydajny nadal jest, choć już trochę staromodny piec kaflowy. Posiadacze domków mogą obudować kominek i cieszyć się widokiem płomieni rozgrzewających przestrzeń. Kominek w kaflu bez wątpienia poradzi sobie z obecnymi mrozami.

Warto przygotować się do zimy zawczasu i nie dać się jej zaskoczyć jak co roku. Oszczędzi to nam wiele zmartwień.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz