Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Ostropest na wątrobę

Porządkujemy garaże na wiosnę!

Czy w twoim garażu piętrzą się opony, sznury, kable, narzędzie i milion innych rzeczy?

Masz dość, że wchodząc do samochodu potykasz się o deski lub stare dziecięce zabawki? Zrób z tym wreszcie porządek i odśwież wygląd swojego garażu!

Jak zacząć garażowe porządki?

To proste, najpierw trzeba po prostu posprzątać. Bardzo często odkładamy rzeczy do tego pomieszczenia na chwilę”, a potem zapominamy o nich na lata. Warto przekopać się przez stos szpargałów zalegający w garażu i podzielić ja na takie, które jeszcze nam się przydadzą i takie, które trzeba wyrzucić lub można sprzedać. Ciekawym pomysłem, który przybył do nas z USA jest urządzenie wyprzedaży garażowej, które polega na sprzedaży nieużytecznych już dla nas przedmiotów za stosunkowo niskie ceny. Pozwala nam to pozbyć się darmowo niepotrzebnych śmieci, a i można przy tym zarobić jakieś pieniądze.

Kolejnym krokiem jest pomalowanie ścian i podłogi.

Ściany zazwyczaj malujemy białą, najtańszą farbą, ale nic nie stoi na drodze, żeby trochę zaszaleć. Jeżeli jednak chodzi o podłogę będzie nam potrzebna specjalna farba do posadzek. Pamiętajmy, że podłogę będziemy malować prawdopodobnie nie częściej niż raz na 10 lat, więc warto zapoznać się produktami dostępnymi na rynku i wybrać farbę wysokiej jakości. Oszczędzanie na tym polu nie ma sensu, jeśli chcemy uzyskać długotrwały i satysfakcjonujący efekt.

Kiedy garaż jest już w miarę opróżniony i pomalowany możemy przystąpić do etapu rozplanowania przestrzeni. Przemyślmy wnikliwie jak najlepiej rozmieścić wszystkie przedmioty. Można rozrysować wszystko na kartce i przypisać konkretne nazwy do odpowiednich sektorów, np. szafka na narzędzia, rzeczy samochodowe, czy rzeczy dziecięce. Unikajmy pozostawiania wolnego miejsca na półkach, czy szafkach, bo będzie nas tylko kusiło potem, żeby znów je zagracić.

Na koniec nie pozostaje nic innego niż umieścić rzeczy w odpowiednich miejscach i cieszyć się odświeżoną przestrzenią garażową. Uporządkowanie garażu na pewno poprawi nasze samopoczucie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz