Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Praktyczny minimalizm

Minimalistyczna aranżacja przestrzeni łazienkowej zyskuje dziś na popularności. Coraz częściej mamy bowiem świadomość, że to właśnie tam jest nasze miejsce do relaksu i odpoczynku i tylko w łazience możemy niejednokrotnie cieszyć się tylko i wyłącznie swoim własnym towarzystwem lub po prostu ciszą.

Jeśli natomiast szukasz kubków łazienkowych lub słuchawek prysznicowych to odwiedź nexterio.pl i znajdź coś dla siebie.

Oszczędność i prostota

Dziś przy wykończeniach łazienki dąży się przede wszystkim do oszczędnych i prostych form. Jeśli chodzi o toalety to dużym uznaniem cieszą się dziś systemy podtynkowe. Z jednej strony faktycznie ma to związek z estetyką i funkcjonalnością, ale z drugiej strony pozwala także na zachowanie wysokiej higieny a w przypadku łazienki jest to niezwykle istotne. Kolejna sprawa to oczywiście umywalki i przestrzeń wokół nich. W dalszym ciągu w domach można zauważyć, że umywalkom zwykle towarzyszą ogromne szafki, półki i różnego rodzaju wieszaki, na których znajduje się ogrom kosmetyków i środków pielęgnacyjnych. Nie jest to jednak ani estetyczne ani tym bardziej funkcjonalne. W minimalistycznych łazienkach trzeba zadbać o to, aby przestrzeń przy umywalce była po prostu pusta. W tym celu dobrze byłoby, gdyby przy aranżacji zadbać o odpowiednią ilość półek, w których te wszystkie na prawdę potrzebne produkty można było swobodnie przechowywać. Sklepy dają nam dziś na prawdę niezwykle zróżnicowany wybór. Nie należy więc podejmować pochopnych decyzji, które w późniejszym czasie mogą nas sporo kosztować.

Przepych i minimalizm

Styl minimalistyczny w pomieszczeniach nie każdemu przypada do gustu. Niektórzy lubią czuć przepych, dzięki któremu ukazuje się wszystko czym się otaczamy, co posiadamy i z czego możemy korzystać. Jednakże w przypadku przestrzeni łazienkowej trzeba koniecznie pamiętać o tym, że od jej stanu i higieny zależy nie nasze samopoczucie, ale zdrowie a to jest przecież najważniejszą wartością w życiu człowieka. Sedes, umywalka, szafki, lustro czy armatura są konieczne i to o nie należy zadbać. Ozdoby i dodatki odgrywają drugoplanową rolę, dlatego nie dysponując dużą ilością czasu niezależnie od preferencji warto postawić na praktyczny minimalizm w łazienkach.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz