Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Sklepy internetowe niezbędne

Produkcja mebli

Liderem w zakresie produkcji mebli, zwłaszcza kuchennych jest szwedzka firma IKEA, działająca na rynku już od ponad 60 lat. W tym czasie firmie udało się rozszerzyć działalność na wiele różnych krajów na całym świecie. Początkowo zarówno fabryka mebli warszawa jak i same sklepy ulokowane były tylko w Szwecji.

Naturalną drogą ekspansji, było więc dla firmy opanowanie rynku skandynawskiego, co dawało szansę na dalszy rozwój. Już wtedy Norwegia, pomimo pewnych strat których doznała w okresie drugiej wojny światowej była dosyć bogatym krajem, toteż sprzedaż mebli właśnie tam była doskonałym posunięciem dającym możliwość dalszego, dosyć szybkiego rozwoju firmy.

Fabryka mebli

Produkcja mebliW raz z rosnącą sprzedażą eksportową, rozwijała się także fabryka mebli. Już pięć lat po otworzeniu firmy, doskonale radziła sobie ona na rynku norweskim tak więc dosyć szybko otworzono tam sklepy firmowe. Kolejnym krajem była Dania, a następnie już cała Europa, oczywiście z wyłączeniem bloku wschodniego, gdzie działalność firmy była po prostu niemożliwa. Początkowo produkowano głównie meble fornirowane, ale zakres oferty zmieniał się dosyć szybko. Firma oferuje obecnie także drzwi wewnętrzne oraz regały sklepowe. W przypadku regałów sklepowych, to także doskonałe posunięcie marketingowe, bowiem regały warszawa, które firma produkuje używane są przecież w jej własnych sklepach firmowych. Żeby nie było tak różowo, ten producent mebli kuchennych miał także kilka okresów w swojej przeszłości, którymi nie specjalnie może się pochwalić.

Przepisy pracowników

Produkcja mebliPrzykładem mogą być chociażby oskarżenia o wykorzystywanie pracowników, w tym dzieci w krajach wyjątkowo ubogich, aczkolwiek tak jak podkreślają sami przedstawiciele firmy, nigdy nie dochodziło do nadużyć czy łamania przepisów pracowników. W niektórych bowiem krajach przepisy te są delikatnie mówiąc wyjątkowo liberalne, toteż pracownicy znajdują się w sytuacji dalece gorszej. Firmy natomiast mogą w znacznym stopniu zmniejszyć koszty produkowanych przez siebie wyrobów. Obecnie firma opanowuje, można by rzec dosyć egzotyczne rynki.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz