Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Rolety czy zasłony?

Rolety czy zasłony?Podczas urządzania mieszkania każdy element ma znaczenie, niestety nawet mały szczegół może zepsuć całą aranżację, albo wręcz przeciwnie dodać jej charakteru.

Duży wpływ na finalny wygląd pomieszczenia mają ozdoby naszych okien. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem są rolety, chociaż niektórzy w dalszym ciągu nie mogą rozstać się z zasłonami. Co będzie bardziej praktyczne?

Rolety są praktyczniejsze

Rolety są bardzo wygodne, odkąd pojawiły się na rynku większość z nas zrezygnowała zarówno z firanek, jak i zasłon. Nie plączą się ani nie zwijają, nie osiada na nich tak dużo kurzu, jak na firankach. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem szczególnie, gdy pokoje są małe i chcielibyśmy je optycznie powiększyć. Rolety doskonale sprawdzają się także w trakcie upałów, zaciągnięte potrafią skutecznie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu. Na rynku pojawiły się rolety dzień noc, które bardzo dobrze zastępują firanki. Jest to naprzemianległy układ pasów, który pozwala regulować ilość światła wpadającego do mieszkania lub domu. Rolety dzień noc będą dobrze wyglądać zarówno w kuchni, jak i w salonie czy sypialni.

Rolety rzymskie

Innym ciekawym rozwiązaniem są rolety rzymskie, które bardzo często wykorzystuje się w sypialni. Są bardzo lekkie i elegancko się prezentują, podnosi się je za pomocą specjalnego mechanizmu sterowanego sznurkiem lub łańcuszkiem. Takie rolety sprawdzą się głównie na oknach o niewielkiej powierzchni ścian.

Zobacz także:

Zasłony są bardziej dekoracyjne

Chociaż zasłony są zdecydowanie mniej praktyczne od rolety, są od nich za to dużo bardziej dekoracyjne. Za ich pomocą można stworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat, niestety bardzo szybko osiada na nich kurz i inne zanieczyszczenia, dlatego trzeba pamiętać o ich czyszczeniu. Dziś ciężkie firany i zasłony odeszły w niepamięć, aby ustąpić miejsca praktycznym roletom oraz lekkim zasłonom. Dekoracja okna jest bardzo ważny element aranżacji wnętrz, dlatego decyzja o tym, co powiesimy na oknie nie powinna być przemyślana.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz