Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Różne meble kuchenne

Od tego jakie meble sklepowe zastosujemy w kuchni, ważniejsze może być to, gdzie dokładnie kuchnia będzie zlokalizowana. O ile w domach z wielkiej płyty nie ma na to większego wpływu i kupuje się to co jest, to już w przypadku budowy domu można dokładnie określić gdzie znajdować powinna się kuchnia.

Ma to nie tylko wpływ na jej wystrój, ale też i na to jakiego rodzaju meble zostaną w kuchni zastosowane. Dosyć często kuchnia jest pomieszczeniem ulokowanym w północnej części domu, w taki sposób, aby przez większą część dnia do kuchni nie docierały promienie słoneczne. Powoduje to że w pomieszczeniu nie jest gorąco, zwłaszcza latem, a gotowanie staje się przyjemniejsze. Z tego powodu nie rzadko w kuchniach stosuje się mniejsze okna aniżeli w innych pomieszczeniach.

Duże okna dużo światła

Różne meble kuchenne Można oczywiście postąpić zupełnie odwrotnie i w kuchni zastosować duże okna, oraz zlokalizować kuchnię w taki sposób, aby znajdowała się ona po stronie południowej domu. Wtedy też w kuchni będzie przez większość dnia słonecznie, czasem może być jednakże nieprzyjemnie gorąco za sprawą docierających do kuchni promieni słonecznych. Nie pozostaje to bez wpływu na meble kuchenne. W takich kuchniach stosowanie nowoczesnych mebli, z metalowymi ozdobami może nie być najlepszym pomysłem. Meble takie mogą odbijać światło promieni słonecznych w dosyć nieprzyjemny dla oka sposób, co może utrudniać gotowanie oraz czynić przebywanie w takiej kuchni dosyć nieprzyjemnym.

Klimatyzacja w domu

Różne meble kuchenne Jeśli w domu stosowana jest na przykład klimatyzacja to już samo umiejscowienie kuchni ma zdecydowanie mniejsze znacznie, ale padające promienie słoneczne mogą przeszkadzać, kiedy chcemy chociażby zastosować w kuchni przeszklone drzwi ogrodowe. Wtedy dobrze jest pomyśleć o tym, w jaki sposób można uchronić się przed promieniami słonecznymi. Ilość światła wpadającego do kuchni ma także znaczny wpływ na to jakiego rodzaju kolorystyka mebli powinna być zastosowana. Ma to podobne zacznie jak w przypadku każdego innego pomieszczenia, chociaż w kuchni jak wiemy dominować mogą zwykle jasne kolory, wynika to z powyżej opisanego faktu, odnośnie tego, że w kuchnia zwykle nie jest pomieszczeniem, w które jest wyjątkowo dobrze oświetlone.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz