Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Rozpoczęcie prac budowlanych

Rozpoczęcie prac budowlanych

Uzyskanie pozwolenia na budowę nie jest równoznaczne z zakończeniem formalności dotyczących budowy

Warto zaznaczyć, iż pozwolenie na budowę uprawomocnia się w przeciągu 14 dni i jest ważne przez kolejne 3 lata (jeśli w tym czasie nie rozpoczniemy budowy, będziemy musieli składać ponowny wniosek o pozwolenie na budowę). Pamiętajmy też, że musimy zgłosić rozpoczęcie prac budowlanych w Starostwie Powiatowym. Jest to nasz ustawowy obowiązek.

Informację o rozpoczęciu robót budowlanych musimy zgłosić na 7 dni przed rozpoczęciem jakichkolwiek czynności budowlanych. Do informacji dołączamy ponadto: oświadczenie kierownika budowy o rozpoczęciu prac budowlanych i przejęciu obowiązków, opis etapów prac budowlanych, informację planowanym terminie zakończenia robót budowlanych. Pamiętaj, aby przed wyborem wykonawcy porównać ceny przynajmniej z kilku firm.

To pozwoli Ci wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę

Jak zrobić to najszybciej? Dziennik budowy jest najważniejszym dokumentem, który musimy wypełniać podczas całego procesu budowlanego. W dzienniku wypisujemy przebieg prac oraz dodatkowe zdarzenia występujące w trakcie budowy. Dziennik budowy jest tak ważny, bowiem po zakończeniu robót będziemy musieli dołączyć go do zawiadomienia o zakończeniu budowy oraz do wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie nieruchomości.  Kopia dziennika musi być dołączona do tzw., dokumentacji powykonawczej.

Owa dokumentacja kończy prace budowlane oraz wszelkie formalności związane z budową. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania, to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Warto zawczasu wyposażyć się w odpowiednie narzędzia potrzebne na kolejnych etapach prac. Jeżeli sami nie posiadamy odpowiednich przyrządów np. tarcz diamentowych (https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/tarcze-diamentowe/), to warto skorzystać z pomocy firmy, która posiada takie narzędzia umożliwiające cięcie betonu, płytek, czy kamienia.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz