Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Rozwijać swoje pasje

Rozwijać swoje pasje

Tak zwany słomiany zapał to często spotykane zjawisko. Mimo początkowej fascynacji zainteresowanie daną dziedziną życia szybko słabnie.

Najczęściej w momencie, kiedy pojawiają się pierwsze trudności. Tymczasem, aby być w czymś naprawdę dobrym, trzeba trenować i próbować.

Ćwiczenie czyni mistrza

 

To właśnie wyróżnia ludzi sukcesu od tych, którzy o powodzeniu jedynie mówią i śnią. Dobrym przykładem jest tu malowanie obrazów. Nie brakuje osób robiących to amatorsko. Niektórzy są nawet bardzo dobrzy, o czym świadczą pochwały otoczenia, a także kolejne zamówienia płynące od znajomych osób.

Wystawa? Czemu nie!

 

Mimo takich pierwszych sukcesów niewiele osób decyduje się zebrać swoje obrazy i zorganizować wystawę. W dzisiejszych czasach wynajęcie niewielkiej galerii nie jest ani trudne, ani kosztowne. Można sprezentować to sobie chociażby na urodziny. Taka wystawa to fajna okazja do spotkania nie tylko ze znajomymi, ale również sprawdzenia jak tworzona w domu sztuka zostanie przyjęta przez zewnętrznych odbiorców. Jeżeli nie będą zachwyceni, trudno. Ważne, by dalej robić to, co się lubi. A co, jeżeli tworzona sztuka okaże się strzałem w dziesiątkę i zainteresuje kolejnych kupujących. Być może uda się zamienić nielubiany etat na malowanie w pracowni. Szczęśliwcom na tym świecie udaje się żyć ze swojej pasji. Jednak żadnemu z nich sukces nie został podany na tacy. Najpierw było malowanie obrazów, co do których jakości nie autor nie mógł mieć pewności. Potem wiele tygodni, miesięcy, a nawet i lat bicia się z myślami, czy warto pokazywać swoją twórczość światu. W końcu każdy z tych ludzi sukcesu musiał zrobić milowy krok i pokazać swoje obrazy bezstronnym obserwatorom. To zawsze wymaga odwagi, ale tylko dzięki niej można wejść na wyższy poziom. I dać sobie szanse na rozwój własnej pasji. Często zakłada się, że hobby to coś wyłącznie dla nas. A jednak czasami robienie czegoś dla przyjemności to najlepszy sposób by podzielić się ze światem tym, w czym jest się naprawdę dobrym. Potrzeba do tego odwagi, ale satysfakcja może być ogromna.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz