Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Do kogo należy ustalenie nadzoru inspektorskiego?

Ściany w dziecięcym pokoju- bezpieczeństwo i funkcjonalność

 

Aranżacja pokoju dziecka to bardzo symboliczny, przełomowy moment w życiu przyszłych rodziców. To ostateczne przypieczętowanie przygotowań do przyjścia maleństwa na świat. Także aranżacja pokoju dla nieco starszego dziecka to wspaniała przygoda, w której oprócz rodziców mogą uczestniczyć także dzieci. Bez względu na okoliczności czy wiek dziecka, najważniejszym, czym kierują się rodzice, jest bezpieczeństwo.

jak-pomalowac-uniwersalny-pokoj-dzieciecyFarby użyte do malowania pokoju dziecięcego powinny być wodorozcieńczalne, co jest gwarantem nieuwalniania szkodliwych substancji, takich jak toluen czy spirytus. Wśród takich farb wyróżniamy farby mineralne, trwale wiążące się z podłożem, dyspersyjne- o bardzo dużej wydajności i stopniu krycia, oraz farby klejowe, idealne dla poszukujących ekologicznej alternatywy. W pokoju dziecięcym, stanowiącym główną przestrzeń życiową dziecka, ważna jest funkcjonalność. Idealne do malowania są gładkie ściany, na których kurz będzie osadzał się w mniejszym stopniu, niż na tych fakturowanych.

Farba plamoodporna

Farba powinna być plamoodporna, lub co najmniej zmywalna. Każda mama prędzej czy później przyłapie swoją pociechę na artystycznej działalności na ścianie, z kredką w ręku. Wtedy sprawdzi się zmywalna farba o zwiększonej wytrzymałości na wilgoć i zwiększonej trwałości kolorów. Farby plamoodporne, oprócz wspomnianych właściwości, cechują się formułą nie absorbującą zabrudzeń, oraz odpornością na działanie środków czyszczących czy dezynfekujących.

Hipoalergiczny skład

Bardzo ważną cechą farby w pokoju dla dziecka jest jej hipoalergiczność, potwierdzona certyfikatem. Należy unikać farb rozpuszczalnikowych, odparowujących szkodliwe substancje lotne. Należy unikać także pylących farb strukturalnych. Jak pomalować pokój dla dziecka cierpiącego na alergię? Optymalne są emulsje wodorozcieńczalne.

Po dokonaniu racjonalnych wyborów dotyczących używanych materiałów, można przejść do najprzyjemniejszej części – aranżacji pokoju dziecka. Do dyspozycji mamy bardzo szeroką paletę barw, rozmaite motywy dekoracyjne i najważniejsze- własną wyobraźnię. Miłej zabawy!

 

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz