Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Sejfy domowe – jakie mamy do wyboru?

Sejfy domowe – jakie mamy do wyboru?

Słowo „sejf” pochodzi od angielskiego słówka „safe”, oznaczającego „bezpieczny”. To zatem doskonały wybór nazwy dla sprzętu, który chroni wszystkie znajdujące się w nim przedmioty przed uszkodzeniem, zniszczeniem lub kradzieżą. Wszystko, co znajduje się w sejfie jest odpowiednio zabezpieczone – im lepsza klasa bezpieczeństwa, tym bardziej. Niewątpliwie produkt ten jest nieodzownym elementem takich miejsc jak banki czy sklepy, a nawet wielkie przedsiębiorstwa, jednak czy należy go kupić również do domu? Z pewnością warto – jeśli tylko mamy w domu jakiekolwiek cenne rzeczy jak biżuteria czy przechowujemy w domu swoje oszczędności.


Żeby jednak zdecydować się na jakiś konkretny sejf domowy – by móc wreszcie odetchnąć w trakcie wyjeżdżania na wakacje, czy też na weekend – należy dowiedzieć się co w ogóle jest do wyboru!

Jakie sejfy domowe można nabyć i gdzie najlepiej to zrobić?

Sejfy domowe, które można kupić, występują jedynie w wersji antywłamaniowej, albo w dodatkowo chroniącej przed ogniem i temperaturą. Dzielą się także na różne klasy zabezpieczenia, warianty otwarcia (szyfrowe mechaniczne, elektroniczne, albo zamykane na klucz) oraz ogólne przeznaczenie. Jeśli ktoś na przykład chce ukryć sejf we wnęce w ścianie, powinien wybrać sejf ścienny. Jeśli uważa, że najbezpieczniejsza będzie skrytka pod podłogą, musi wybrać sejf podłogowy. Jeśli zaś ktoś ma bardzo wiele rzeczy do włożenia, a nie ma przesadnej obawy co do wyniesienia sejfu, może zdecydować się nawet na ten wolnostojący. Najpopularniejsze są właśnie sejfy ścienne, albo umieszczane w meblach.

Każdy sam musi określić jaki sejf będzie najbardziej mu odpowiadał

Wszystko uzależnione jest od tego, co konkretnie chce się w nim przechowywać. Są i takie osoby, które decydują się na 2 lub więcej podobnych sprzętów – zawsze zresztą przecież można jakiś dokupić. To dobra zmyłka dla ewentualnych rabusiów, którzy rzadko się spodziewają kilku sejfów w domu. Z drugiej strony z pewnością będzie to wymagało sporych nakładów finansowych. Nawet i ci, którzy mają mały domek i niewielkie pieniądze do rozdysponowania powinni być zadowoleni – dostępne są bowiem małe wersje sejfów, które dobrze chronią, a przy tym nie kosztują zbyt dużo.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz