Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

SKANDYNAWSKI STYL W KUCHNI

Kuchnię lub też jadalnię można wyposażyć na bardzo wiele sposobów. Każdy człowiek na pewno znalazłby wiele pomysłów na to w jaki sposób by takową kuchnię.

Ponadto styl mebli zależy również bardzo często od miejsca zamieszkania. Inaczej będzie wyglądała na ogół kuchnia mieszkańca Polski od mieszkańca Stanów Zjednoczonych czy też mieszkańca Burkina Faso. Wśród wielu stylów w jaki można wyposażyć kuchnię warto wspomnieć o stylu skandynawskim. Tutaj takie rzeczy jak meble kuchenne czy też ogólnie sam wygląd kuchni można powiedzieć posiadają kilka charakterystycznych cech. Pierwszą z nich jest biel. Znajduje się ona niemal wszędzie w kuchni skandynawskiej. Od ścian aż po same meble kuchenne.

Biały kolor w skandynawskiej kuchni

Nie da się ukryć, że na tle białych ścian różne elementy wyposażenia kuchni, które nie są białe, wyglądają również ładnie i potrafią się z takowymi ścianami ładnie komponować tworząc nienaganną oraz elegancką całość. Powszechność bieli w kuchniach skandynawskich można tłumaczyć tym, że w rejonach kuli ziemskiej gdzie znajduje się Szwecja oraz Norwegia jest mniej światła słonecznego aniżeli na przykład w Polsce. W związku z powyższym na wyposażeniu skandynawski kuchni oraz ogólnie pomieszczeń w skandynawskich domach można spotkać bardzo dużo luster, które odbijają światło słoneczne. Innym ważnym elementem jaki można spotkać w wyposażeniu kuchni norweskich oraz szwedzkich jest drewno.

Bielone elementy w kuchni

Jednak bardzo często drewniane elementy wyposażenia kuchni tych są bielone. Bardzo często się zdarza, że całe ściany a także podłoga oraz sufit są wyłożone pomalowanymi na biało deseczkami. Ponadto bardzo często również meble kuchenne są wykonane z bielonego drewna. Ta powszechność bieli nie oznacza, ze w kuchniach szwedzkich oraz norweskich nie można spotkać innych kolorów. Oczywiście jak najbardziej można je spotkać jednak na ogół są one dobierane w taki sposób, że raczej jeden element znajduje się w innym kolorze niż biały. Może to być na przykład stół kuchenny. Wspomniany wcześniej brak światła słonecznego sprawia również iż bardzo rzadko w kuchni znajdują się zasłony.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz