Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Specjalne ubezpieczenie dla szyb samochodowych

Specjalne ubezpieczenie dla szyb samochodowych

Jeśli nie podróżujemy zbyt często lub wierzymy naszym umiejętnościom bardzo mocno, nie kupimy ubezpieczenia autocasco. Nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ jest to ubezpieczenie, które naprawdę warto posiadać, ale zawsze znajdą się kierowcy, którzy z niego zrezygnują. Tacy kierowcy powinni przynajmniej przemyśleć ubezpieczenie szyb w samochodzie. Specjalne ubezpieczenie dla szyb warto kupić także wtedy, kiedy jeździmy bardzo dużo i nie chcemy tracić całej zniżki na AC tylko dlatego, że spod tira wystrzelił kamyk i pękła nam szyba. Jak dokładnie działa takie ubezpieczenie?

Autocasco tylko dla szyb

Ubezpieczenie szyb jest ubezpieczeniem stosunkowo tanim, ponieważ wartość przedmiotu ubezpieczonego jest wielokrotnie mniejsza od wartości samego samochodu. Dlatego jest to rozwiązanie tak dla osób bardzo oszczędnych, jak i dla tych, które kupują porządne autocasco, ale nie chcą, by szkody na szybach przekładały się na ich zniżki. Nie trzeba się jednak martwić o to, czy suma ubezpieczenia wystarczy. Jest ona dostatecznie duża, by bez żadnych dopłat wymienić w sposób bezgotówkowy szyby w dowolnym samochodzie osobowym lub dostawczym. Warto podkreślić, że coraz rzadziej spotykane bezgotówkowe rozliczenie jest tutaj bardzo korzystne dla klienta, ponieważ oznacza to dla niego niemal zero formalności.

Ochrona przed wszystkimi zdarzeniami

Bardzo ważne, jeśli chodzi o ubezpieczenie szyb, jest także to, że szyby są chronione przed wszystkimi zdarzeniami, jakie mogą im zaszkodzić. Nie ma tutaj znaczenia, czy doszło do typowego dla szyb uszkodzenia w wyniku spadającego kasztana czy wystrzelonego spod kół kamienia, czy problem spowodowany był bardziej typowym zdarzeniem. Nawet jeśli nie mamy autocasco i dojdzie do wypadku drogowego, w którym zniszczona będzie szyba, ubezpieczenie szyb zadziała normalnie. To samo dotyczy aktów wandalizmu oraz działania siły wyższej. Niszczycielskie gradobicie czy gałęzie strącane z drzew silnym wiatrem nie oznaczają, że tracimy ochronę ubezpieczeniową.

Po więcej informacji warto zajrzeć na https://mtu24.pl/ .Przeczytaj również: