Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Specyfikacja mleka dla niemowląt. Jak czytać oznaczenia

Specyfikacja mleka dla niemowląt. Jak czytać oznaczenia

Młode matki coraz częściej odwiedzają apteki w poszukiwaniu modyfikowanego mleka dla niemowląt.

Jednak czy każda z pań potrafi właściwie odkodować oznaczenia i jasno stwierdzić jakie mleko będzie najwłaściwsze dla jej dziecka?

Jeśli nie. To śpieszymy z pomocą

Mleko dla niemowląt podzielone jest przede wszystkim pod względem wieku dziecka, dla którego zostało przeznaczone. Im niższa liczba na opakowaniu mleka, tym dla młodszego malucha pomyślany został dany produkt. I tak mleko dla niemowląt oznaczone jedynką, nadaję się dla dzieci, które nie osiągnęły jeszcze szóstego miesiąca życia. Jest bardzo delikatne i lekko strawne. A to dlatego, że dzieci w tym wieku mają jeszcze nie do końca wykształcony przewód pokarmowy. Dla dzieci, które nie skończyły roku, najlepsze będzie mleko z numerem dwa. Trójka oraz czwórka to produktu odpowiednio dla dzieci w wieku dwóch i trzech lat. Najstarszym dzieciom w wieku przedszkolnym zaleca się podawanie mleka oznaczonego liczbą pięć.

Zawiera one żelazo oraz kwasy tłuszczowe, które są niezwykle potrzebne w tej fazie rozwoju

Jeśli natkniecie się na mleko oznaczone literami HA, to znaczy, że produkt ten został zaprojektowany dla dzieci, które są zagrożone alergią, ale nie stwierdzono u nich dotychczas występowania tej przypadłości. Chodzi tu głównie o dzieci, gdzie jedno lub oboje rodziców są alergikami. Dla niemowląt, których matki mają kłopot z tak zwanym ulewaniem, powstał z kolei produkt oznaczony literami AR. W jego składzie znajduję się mączka z ziaren chleba świętojańskiego lub skrobia ziemniaczana, która powoduje zagęszczenie się mleka, a to z kolei redukuje szanse na występowanie efektu ulewania. Istnieją też specjalistyczne produkty, które wskazane są, kiedy występują problemy z kolkami oraz wzdęciami. Mają one obniżoną radykalnie zawartość laktozy i bardzo rozdrobnione białko. Dzięki temu mleko tego typu rozluźnia stolec. Na rynku znajdziemy też mleko dla niemowląt, które zostało pomyślane, jako rozwiązanie dla tych matek, których dzieci bardzo często się budzą bądź mają wyjątkowy apetyt. Znajdziemy je w opakowaniach z literami R lub GR.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz