Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jak sprzedać obraz i na tym nie stracić?

Osoby, które zastanawiają się nad tym, jak sprzedać obraz powinny wiedzieć, że nie ma tylko jednego rozwiązania, które mogłoby je zainteresować. Wiele zależy zarówno od atrakcyjności obrazu, jak i od czasu, jakim dysponuje sprzedawca, nie bez znaczenia są przy tym jego własne oczekiwania związane z tego rodzaju transakcją.

Portale aukcyjne i ich specyfika

Jeśli nie wiemy, gdzie sprzedać obraz, a jednocześnie mamy świadomość tego, że nie ma on oszałamiającej wartości artystycznej, powinniśmy zainteresować się przede wszystkim popularnymi portalami aukcyjnymi. Ich minusem jest to, że zwykle nie skupiają wokół siebie znawców sztuki, nie można jednak nie docenić tego, że zwykle są gwarancją udanej transakcji. Oczywiście, duże znaczenie ma to, jaką cenę zaproponujemy potencjalnym nabywcom oraz to, czy będzie ona adekwatna do atrakcyjności dzieła. Jeśli jednak uda się nam znaleźć złoty środek pomiędzy własnymi oczekiwaniami i możliwościami rynku – możemy liczyć na satysfakcjonujący rezultat.

Dom aukcyjny dla znawców sztuki

Czasem mamy pewność, że dysponujemy obrazem, który ma dużą wartość, na tym jednak kończy się nasza wiedza o malarstwie. Wiemy, że obraz ma duże znaczenie i szkoda jest nam sprzedawać go przypadkowym osobom, z drugiej strony jednak mamy świadomość tego, że sami nie dotrzemy do wartościowych nabywców nie wiedząc, jak ich znaleźć. W takim przypadku warto zrezygnować z samodzielnych poszukiwań i powierzyć je pracownikom domu aukcyjnego. Oczywiście, będą oni oczekiwali wynagrodzenia za włożony przez siebie trud, nawet konieczność zapłacenia im prowizji nie jest jednak w stanie zmniejszyć atrakcyjności domu aukcyjnego. Przed wyborem tego najlepszego postarajmy się jednak zdobyć choćby minimalną wiedzę na temat tego rynku oraz zasad, jakie na nim obowiązują.

Sprzedaż obrazu nie jest prostym zadaniem nawet, gdy zadanie to realizuje profesjonalista. Na szczęście, rozwiązania oferowane przez współczesny rynek są w stanie pomóc również laikowi. Już choćby dlatego, warto je poznawać.

Poznaj szczegóły na:

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz