Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Stoły kuchenne i ich rodzaje

W dzisiejszych czasach stół kuchenny nie jest jedynie meblem przy którym może sobie w spokoju zasiąść oraz spożyć posiłek lub też wypić na przykład kawę, herbatę czy kakao. W dzisiejszych czasach stół kuchenny, jak i zresztą chyba każdy inny stół w domu, jestem w zasadzie także elementem wystroju wnętrz.

Powinien on być nie tylko czymś przy czym możemy spokojnie zjeść, lecz również powinien pełnić funkcję estetyczną. Stoły kuchenne możemy podzielić według wielu kryteriów. Przykładem takiego stołu może być oczywiście kształt stołu.

Różne kształty

WnętrzeMożna spotkać kształty różne. Jednym z najczęściej spotykanych kształtów jest bez wątpienia kształt prostokątny. Jednak można spotkać różnego stoły kuchenne w innym kształcie. Na przykład popularne również są stoły okrągłe. Co więcej można także spotkać stoły w kształcie trójkąta czy też równoległoboku, a także inne wymyślniejsze kształty. Bardzo często się również zdarza iż niektórzy robią sobie na zamówienie stół kuchenny i wymyślają jakiś niespotykany lub też rzadko spotykany kształt owego stołu. Kolejnym kryterium podziału stołów kuchennych jest materiał z jakiego zostały wykonane. Na ogół, czego nie da się ukryć, stoły kuchenne są wykonywane z różnego rodzaju drewna.

Drewno

WnętrzDrewno do bardzo dawna znajduje zastosowanie jako materiał z którego robione są meble. Stoły drewniane na ogół prezentują się dosyć ładnie jednak mają także swoje wady. Mianowicie nie zawsze jest łatwo usunąć z nich plamy. Innym rodzajem materiału z jakiego można wykonać stół kuchenny jest stal. Jest ona coraz popularniejsza. Jednak nie każdy potrafi docenić jej zalety. Dla wielu osób meble wykonane ze stali, a zwłaszcza stoły kuchenne wydają się takie surowe, bez krzty uroku. Jednak warto poszukać w Internecie kilka ofert odnośnie takich mebli aby zobaczyć kilka ładniejszych egzemplarzy. Kolejnym niezwykle popularnym materiałem z jakiego mogą być robione stoły kuchenne jest oczywiście szkło. Nie da się ukryć iż stoły kuchenne szklane posiadają swój własny urok oraz w przeciwieństwie do stalowych łatwo usuwać z nich plamy.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz