Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Stoły rozkładane

Stół rozkładany jest idealnym wyborem do niewielkiego salonu czy też pokoju gościnnego. Także w większych pomieszczeniach tego typu stół rozkładany może się jak najbardziej sprawdzić nie tylko ze względu na oszczędność miejsca, ale także na swoje praktyczne zastosowanie.

Po złożeniu stoły rozkładane pełnić mogą role dosyć niewielkiego stolika na kawę czy inne drobne przedmioty. Dopiero w momencie kiedy przyjmujemy większą liczbę gości, stół może zostać rozłożony.

Warto wiedzieć

StółDoskonale się będzie wtedy oczywiście sprawdzać przy przyjmowaniu większej liczby gości. O czym pamiętać przy wyborze stołu rozkładanego ? Na pewno pod uwagę powinniśmy brać jego wymiary. To które będą ważniejsze uzależnione jest od tego, czy stół będzie przez większość czasu złożony czy też raczej rozłożony, z czym może być jak wiemy różnie. Dotyczy to nie tylko powierzchni którą zyskuje się po rozłożeniu stołu, ale także zmiany jego wysokości przynajmniej w większości modeli. W niektórych dodatkowy blat ukryty może być pod spodem co nie zmienia wysokości stołu niezależnie od tego czy jest on złożony czy też aktualnie rozłożony. Na pewno także warto zwrócić uwagę na stabilność stołu po jego rozłożeniu, wszak zmieniają się dosyć znacznie jego parametry co może mieć wpływ na wygodę użytkowania.

Wielkość stołu

MebleBardzo ważnym elementem jest także to czy stół można w prosty sposób składać oraz rozkładać. Czynność ta może wymagać w niektórych rodzajach mebli nie małego wysiłku, toteż warto jest to sprawdzić w sklepie. Dobrej klasy stół może po rozłożeniu być nawet dwu czy też trzykrotnie większy niż przed rozłożeniem. Na tego typu parametry należy zwracać uwagę w zależności od tego do czego tak naprawdę stół będzie wykorzystywany, ważne jest także to czy z pomieszczenia można będzie w normalny sposób korzystać po rozłożeniu stołu, często wymaga to nawet radykalnej zmiany ustawienia znajdujących się w salonie czy też w pokoju mebli. Jeśli też przez większość czasu stół miałby być rozłożony to być może lepiej jest rozpatrzeć po prostu zakupienie stołu o większych wymiarach. Nabyć można także rozkładane stoły ogrodowe.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz