Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Stoły z krzesłami do jadalni

Klasycznym wyposażeniem jadalni był oczywiście odpowiedni stół wraz z krzesłami. Takie umeblowanie było w zasadzie standardem w większych kuchniach czy też jadalniach, ale spotkamy się z nim także dzisiaj, nawet w przypadku stosunkowo niewielkich kuchni.

Jeśli jadalnia stanowić będzie zupełnie osobne pomieszczenie pozwolić można sobie na większy stół w jadali wraz z odpowiednio dopasowanymi krzesłami. Wybierając  stoły z krzesłami pod uwagę powinniśmy brać to, ile faktycznie osób będzie z jadalni korzystać. Najczęściej chodzić będzie o liczbę domowników, aczkolwiek nie zawsze. Jeśli planujemy przyjmowanie większej liczby gości to warto zadbać o to, aby w jadalni mogło pomieścić się więcej osób.

Uniwersalny stół rozkładany

WnętrzeByć może dobrym pomysłem będzie kupno zdecydowanie bardziej uniwersalnego stołu rozkładanego. Standardem jest także wybór materiałów z których stół powinien być wykonany, główne stosowane obecnie materiały to oczywiście drewno co powinno dotyczyć zarówno krzeseł jak i samego stołu. Odstępstwa są w tym zakresie dopuszczalne jeśli stół znajdować będzie się bezpośrednio nie w jadalni a w kuchni która często pełni jednocześnie także rolę właśnie jadalni w wielu polskich domach. Przy zakupie stołu do kuchni, należy brać pod uwagę o wiele mniejszą ilość wolnego miejsca, praktycznie w większości kuchni.

Oszczędność miejsca

MebleZe stołu umieszczonego w mniejszym pomieszczeniu korzystać można będzie także nieco inaczej, można na przykład umiejscowić go przy ścianie, w ten sposób zaoszczędzimy nieco miejsca. Wychodząc z takiego założenia można wziąć pod uwagę także nieco mniejszą liczbę krzeseł. Stół w kuchni przyda się nie tylko podczas spożywania posiłków ale także w momencie przygotowywania posiłków. Także w tym przypadku może być to stół rozkładany, który może być później z powodzeniem wykorzystywany na przykład w salonie, jeśli planuje się zaprosić większą liczbę gości. Uwagę zwracać należy także na rodzaj drewna, zwłaszcza wtedy gdy stół na stałe znajdować będzie się w kuchni w której jak wiadomo mamy do czynienia ze zdecydowanie większą wilgotnością powietrza niż w innych pomieszczeniach w domu.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz